Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Kto w Hogwarcie ma problemy gastryczne? – czyli czy odróżnisz prawdziwe tweety J.K. Rowling od sfabrykowanych

Część czytelników uwielbia J.K. Rowling za jej aktywność na Twitterze – dzięki temu mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące potterowskiego uniwersum; część nienawidzi – i jadowicie komentuje, że autorka powinna zająć się czymś innym niż tylko podrzucanie smaczków (albo zgoła, że “hajs musi sie zgadzać“…). Są jednak czytelnicy, którzy podeszli do tematu kreatywnie i spreparowali kilka tweetów. Kto rozpozna, które z poniższych są prawdziwe?

Moja żona oznajmiła, że w Hogwarcie nie ma Żydów. Jestem Żydem, więc podejrzewam, że chodziło jej o to, by być jedyną magiczną osobą w rodzinie. Co Ty na to?

Anthony Goldstein, Ravenclaw, żydowski czarodziej.

tw 1

Co stało się z Puszkiem po tym, jak został wypuszczony do lasu? mam nadzieję, że powrócił do Hogwaru na bitwę.

Został odesłany do Grecji. Dumbledore lubił odsyłać głupie nabytki Hagrida tam, gdzie ich miejsce – nie do lasu.

tw 2

Czy któryś z hogwardzkich nauczycieli kiedykolwiek randkowali ze sobą?

Oczywiście! Sprout i Flitwick byli w długim związku. Zerwali ze sobą, ale pozostali przyjaciółmi.

tw 3

Jeśli Dumbledore naprawdę jest gejem, lubi być na górze czy na dole? Haha!

Dumbledore lubi wszystkie rodzaje seksu, ale ogólnie mówiąc, lubi być na górze. Dzięki, że pytasz.

tw 4

Skoro czarodzieje noszą inne rodzaje ubrań, czy oznacza to też, że noszą inne rodzaje bielizny?

Nie. Czarodzieje wybierają te same opcje co mugole. Harry wybiera głównie bokserki, podczas gdy Ron nosi slipy. Nic ekscytującego. Jedyną wartą wspomnienia osobą jest Lupin, który ma niezwykle długie genitalia i z tego powodu waha się między całkowitą rezygnacją z bielizny a noszeniem obcisłych szortów, które powstrzymują jego jądra od zbytniego bujania się.

tw 5a

 

tw 5b

Czy Hogwart ma zajęcia z edukacji seksualnej?

Niestety nie. Czarodzieje zdają się być w tych sprawach nieco bardziej konserwatywni. Oczywiście jak wszystkie nastolatki, ci także w końcu eksperymentują ze swoją seksualnością. Na przykład sesje grupowej masturbacji są niezwykle popularne w hogwardzkich dormitoriach, zwłaszcza w Hufflepuffie.

tw 6a

 

tw 6b

Dlaczego czarodzieje potrzebują toalet? Nie mogą po prostu użyć magii?

Nie. Zawartość czarodziejskich jelit jest zaczarowana i jako taka nie może zostać usunięta prostym zaklęciem. Czarodziejskie rury są wykonywane z zaczarowanego metalu o nazwie Gangleore, który pomaga walczyć z zatorami. Oczywiście wypadki się zdarzają… Na przykład na trzecim roku Cho Chang zrobiła wielką kupę po przyjęciu z okazji Nocy Duchów i zatkała toaletę na tydzień. Weźcie pod uwagę, że czarodzieje podcierają się samodzielnie za pomocą magii, więc zator wywołały wyłącznie ekskrementy, a nie papier toaletowy. Oto jak wielka była kupa Cho… Mam nadzieję, że pomogłam.

tw 7a

 

tw 8a

 

tw 8b

Na wypadek, gdybyście się nie domyślili – oryginalne tweety J.K. Rowling to dwie pierwsze wypowiedzi. Pozostałe spreparował CollegeHumor.