Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Lindsey Davis – Złoto Posejdona!

9 lutego trafi do księgarń powieść Złoto Posejdona, autorstwa Lindsey Davis. To już piąta książka z bestsellerowej serii z Markiem Dydiuszem Falkonem w roli głównej. Ukazały się już:  Srebrne świnki, Wykute w brązie, Miedziana Wenus oraz Żelazna ręka Marsa.

Rzym, 71 rok. Detektywa Marka Dydiusza Falkona po powrocie z Germanii czekają same kłopoty: mieszkanie zdewastowali mu dzicy lokatorzy, kolega z legionu jego nieżyjącego brata Festusa domaga się pieniędzy, które rzekomo stracił w wyniku jego zwariowanego przedsięwzięcia, a jedynym klientem Marka jest jego matka, która życzy sobie, by oczyścił dobre imię rodziny. I gdy może być już tylko lepiej, legionista zostaje zasztyletowany, a głównym podejrzanym jest… Falko. Ma tylko trzy dni na udowodnienie, że nie jest mordercą, wyśledzenie prawdziwego zabójcy i zebranie dowodów… Lindsey Davis jest znaną i wielokrotnie nagradzaną pisarką. Stworzyła barwną postać Falkona, za którą otrzymała w 2000 roku Sherlock Award. Seria książek opisujących jego przygody obejmuje ponad dwadzieścia powieści, przetłumaczonych na kilkanaście języków.

Ostatnio autorka została uhonorowana prestiżową, brytyjską CWA Cartier Diamond Dagger Award za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kryminału i sensacji.