Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

MAG-owe premiery września: Gaiman, Ryan i Stephenson

Już dziś na półkach księgarń możecie znaleźć trzy nowe powieści z oferty Wydawnictwa MAG. 5 września swoją premierę mają bowiem książki Neila Gaimana, Anthony’ego Ryana i Neala Stephensona.

Oficjalny opis powieści „Cesarstwo popiołów”, czyli części 3. cyklu „Draconis Memoria” Anthony’ego Ryana:

Armia Białego smoka na całym świecie zbiera krwawe żniwo. Po jej przejściu zostają zgliszcza. Od jej ostrzy zginęły tysiące niewinnych, a na tym z pewnością nie koniec. Tylko dawny drobny złodziejaszek Claydon Torcreek, znakomita tajna agentka Lizanne Lethridge i garstka ich przypadkowo dobranych sprzymierzeńców stoją pomiędzy furią Białego i końcem świata. Aby ocalić przyszłość, muszą zagłębić się w przeszłość i rozwikłać prastarą tajemnicę, która – być może – na dobre odwróci losy wojny. Wielkie armie spotkają się w licznych bitwach, a wiekowe sekrety zostaną ujawnione w “Cesarstwie popiołów”, ekscytującym zakończeniu cyklu Anthony’ego Ryana /Draconis Memoria/.

draconis memoria tom 3 cesarstwo popiolow

„Epoka diamentu” to książka autorstwa Neala Stephensona, a jej opis prezentujemy poniżej:

Kiedy John Hackworth po raz pierwszy dopuścił się przestępstwa, nawet nie zdawał sobie sprawy, co zapoczątkował i w jak gęstą sieć intryg się wplątał. W świecie, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki, gdzie domowe kompilatory materii potrafią stworzyć niemal każdy żądany przedmiot, rozwój techniki determinuje los jednostki. O sile decyduje przynależność do grupy i umiejętność szybkiego reagowania na nadarzające się okazje. Ale świat ten skazany jest na zagładę. Jego przyszłość znalazła się w rękach małej dziewczynki, która przypadkowo weszła w posiadanie pewnej wielce istotnej księgi…

epoka diamentu

5 września ukaże się również powieść Neila Gaimana pt. „Ocean na końcu drogi”:

“Ocean na końcu drogi” to baśń, nadająca nowe ramy współczesnej fantasy: poruszająca, przerażająca i poetycka – czysta jak sen, delikatna jak skrzydełko motyla, niebezpieczna jak klinga w ciemności – owoc geniuszu narracyjnego Gaimana.

ocean gaiman

Źródło: MAG