Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

MAG startuje z nową serią: DC Icons

Wydawnictwo MAG oficjalnie poinformowało, że w drugim półroczu 2017 roku zacznie wydawać nową serię książek z serii DC Icons, która poświęcona będzie superbohaterom z uniwersum DC Comics. Pierwsza pojawi się w księgarniach już 29 sierpnia!

Pierwszą powieścią w ramach DC Icons będzie „Wonder Woman: Warbringer” od Leigh Bardugo, która polskim fanom jest znana m.in. z „Szóstki wron” i zapowiedzianej na 29 marca jej kontynuacji – „Królestwa kanciarzy”. Kolejne tomy serii DC Icons poświęcone zostaną innym herosom i złoczyńcom DC: Batmanowi, Supermenowi czy Catwoman.

„Wonder Woman: Warbringer” opowie historię Diany Prince przed tym, jak stała się superbohaterką, czyli po prostu amazońskiej nastolatki. W historii Leigh Bardugo, Diana to dziewczyna, która pragnie wykazać się na tle swoich sióstr. Kiedy nadarza się okazja, dziewczyna łamie prawo ustanowione przez Amazonki, by ratować życie śmiertelniczki – tajemniczej Alii Keralis. Szybko okazuje się, że odważna decyzja dziewczyny może doprowadzić świat do zagłady.

Diana nie wiedziała, że Alia jest potomkiem Heleny Trojańskiej i przeklętą dziewczyną, która może sprowadzić zagładę i nieszczęście. Diana i Alia połączą jednak siły przeciwko wspólnym wrogom – jedni z nich będą chcieli zniszczyć Alię, a inni przeciągnąć ją na swoją stronę.

Wonder Woman DC Icons okładka