Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

MAG zapowiada wydania trzech powieści Brandona Sandersona

Już tej jesieni i na początku przyszłego roku pojawią się w księgarniach „Elantris”, „Rozjemca” oraz „Bezkres magii”. Wydawnictwo zaprezentowało okładki tych powieści, możecie je obejrzeć poniżej.

„Elantris” pojawi się w księgarniach już we wrześniu tego roku. Możecie już zapoznać się z oficjalnym opisem i okładką powieści.

Elantris – gigantyczne, piękne, dosłownie promienne miasto, zamieszkane przez istoty wykorzystujące swoje potężne zdolności magiczne, by pomagać ludowi Arelonu. Każda z tych boskich istot była jednak kiedyś zwykłym człowiekiem, dopóki nie dotknęła jej tajemnicza, odmieniająca moc Shaod. A potem, dziesięć lat temu, magia zawiodła. Elantryjczycy stali się zniszczonymi, słabymi, podobnymi do trędowatych istotami, a samo Elantris okryło się mrokiem, brudem i popadło w ruinę. Shaod stał się przekleństwem. Nowa stolica Arelonu, Kae, przycupnęła w cieniu Elantris, a jej mieszkańcy ze wszystkich sił ją ignorowali. Księżniczka Sarene z Ted przybywa do Kae, by zawrzeć polityczne małżeństwo z księciem korony Raodenem. Sądząc z korespondencji, mogła się spodziewać, że odnajdzie miłość. Dowiaduje się jednak, że Raoden nie żyje, a ona uważana jest za wdowę po nim…

elantris okladka

„Rozjemca” zadebiutuje w listopadzie. Będzie to nowe wydanie powieści „Warbreaker”, która na polskim rynku pojawiła się jako „Siewca wojny”. Oficjalny opis pierwszego wydania poniżej:

“Siewca wojny” to opowieść o dwóch siostrach, które urodziły się księżniczkami, o Królu-Bogu, który ma poślubić jedną z nich, pomniejszym bóstwie, które nie wierzy w siebie, i o nieśmiertelnym człowieku, starającym się naprawić błędy, jakich dopuścił się setki lat temu. W ich świecie ci, którzy zginęli w chwalebny sposób powracają jako bogowie i żyją w zamknięciu w stolicy Hallandren. W tym samym świecie o potędze magii stanowi moc zwana BioChromą, oparta na Oddechach, które można zbierać jedynie pojedynczo od konkretnych osób. Dzięki Oddechom i czerpaniu koloru z nieożywionych przedmiotów Rozbudzający są w stanie zarówno dopuszczać się nikczemności, jak i tworzyć cuda. Siri i Vivenna, księżniczki Idris; Dar Pieśni, zniechęcony bóg odwagi, Król-Bóg Susebron i tajemniczy Vasher – Siewca Wojny, zetkną się z jednymi i drugimi.

„Bezkres magii” („Arcanum Unbounded”) został zapowiedziany na styczeń 2017 roku.

mag sanderson

Źródło: mag.com.pl MAG