Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Magia powraca! Już w piątek czeka nas noc z Przeklętym dzieckiem!

Od wydania siódmego tomu przygód nastoletniego czarodzieja – Harry’ego Pottera minęło osiem lat, podczas których popularność serii wcale nie osłabła. Przeciwnie – oczekiwanie na kolejną historię „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” odbywa się w równie gorącej atmosferze, co w poprzednich latach. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów bestsellerowej serii? Wszyscy, którzy zdecydują się na udział w nocnej premierze książki w warszawskiej Arkadii i innych miejscach w całej Polsce, dowiedzą się o tym najszybciej.

Dokładnie o północy z 21 na 22 października księgarnie rozpoczną sprzedaż polskiego wydania scenariusza. Ale zanim fani Harry’ego Pottera kupią książki, będą mieli okazję spędzić kilka godzin w świecie magii, czarodziejskich zabaw i konkursów podczas specjalnych wydarzeń odbywających się w księgarniach w całej Polsce. Wszystkie imprezy premierowe wystartują 21 października o godzinie 21:00.

Przywitajmy najnowszą książkę o Harrym Potterze!

Główna premiera książki odbędzie się w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie. Obok salonu Empik stanie scena, na której pojawią się iluzjoniści, cosplayerzy, a także polskie gwiazdy. Między innymi twórczynie popularnego w serwisie Youtube kanału „Beksy” – Ola Nowak i Nadia Długosz oraz Rafał Masny ze składu „Abstrachuje”. Youtuberzy opowiedzą o swojej pasji do książek i świata małego czarodzieja. O północy po wspólnym okrzyku „LUMOS” pierwszy rozdział scenariusza przeczyta znany i lubiany polski aktor Rafał Królikowski. Przez cały czas trwania imprezy na fanów czekać będzie wiele atrakcji, m.in. 14-metrowa ekspozycja ulicy Pokątnej, magiczna fotobudka, zbieranie podań do Hogwartu, pojedynki czarodziejów, wyścigi na miotłach i wiele innych atrakcji. Podczas spaceru po ulicy Pokątnej goście będą mogli spotkać niektórych bohaterów powieści, m.in.: dziennikarkę z „Proroka Codziennego” – Ritę Skeeter, wróżbitkę – profesor Trelawney oraz czarownicę – Bellatrix Lestrange. W trakcie imprezy zaplanowany jest także konkurs na najlepsze przebranie inspirowane serią o Harrym Potterze oraz wiele quizów ze wspaniałymi nagrodami.

„Harry Potter i przeklęte dziecko”, to najnowsza książka autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego. Ósma historia o najbardziej znanym czarodzieju przedstawia losy dorosłego już Harry’ego – przepracowanego urzędnika Ministerstwa Magii, męża oraz ojca trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Sprzedaż książki zaczyna się o godzinie 00:01 w nocy z 21 na 22 października. Ci którzy tego wieczoru nie mogą być obecni na premierze głównej w Arkadii, mają możliwość kupienia egzemplarza w innych księgarniach świętujących nocną premierę – jest to już prawie 200 placówek! W księgarniach partnerskich wydawcy (Media Rodzina) fani Harry’ego przy zakupie książki mogą liczyć również na specjalny prezent: okolicznościową torbę papierową i duży plakat. Dodatkowo książkę można również zamówić w przedsprzedaży na stronie mediarodzina.pl.

Wszystkie osoby, które kupią „Harry’ego Pottera i przeklęte dziecko” na stronie wydawnictwa, mogą liczyć na specjalne atrakcje: w premierową sobotę odwiedzi je kurier Sowiej Poczty DHL Parcel i dostarczy wyjątkowo oznaczoną przesyłkę. W środku, oprócz zamówionego egzemplarza, znajdą czarodziejski Certyfikat Doręczenia z… polskiej filii księgarni Esy i Floresy. Kurierów rozpoznacie po okolicznościowym identyfikatorze, a chodzą słuchy, że niektórzy z nich będą także w towarzystwie… sowy.

Zachęcamy do znalezienia księgarni organizujących premierową noc z Harrym w twoim mieście: mediarodzina.pl

HP PD okładka

Źródło: informacja prasowa