Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Majka i Rusak we wspólnym projekcie: Czerwone Żniwa już w księgarniach

Najnowsza powieść od Pawła Majki i Radosława Rusaka przenosi czytelników do alternatywnej rzeczywistości – w realia III Wojny Światowej, która wybuchła w latach 60-tych.

Powieść “Czerwone Żniwa. Tom 1 Uderzenie wyprzedzające” ukazała się nakładem wydawnictwa Społeczny Instytut Wydawniczy Znak 18.09.2019 roku. Oficjalny opis książki prezentujemy poniżej:

Co by było, gdyby w 1964 roku wybuchła trzecia wojna światowa?

Trwa zimna wojna. Zachód i Wschód groźnie szczerzą kły. Zastępcze konflikty toczone są na polach bitew w Azji i Afryce. Europa cieszy się względnym pokojem. Tutaj zimna wojna nigdy nie nabrała poważnie niebezpiecznej temperatury.

A gdyby historia potoczyła się inaczej?

Jak wówczas wyglądałaby rzeczywistość, w której „nasi chłopcy”, wyrwani ze swoich domów, ginęliby na froncie?

„Czerwone żniwa” to osadzona w latach 60. XX wieku, wizja alternatywnej rzeczywistości, w której NATO i Układ Warszawski stają przeciw sobie. Szpiedzy obu stron przestają przestrzegać jakichkolwiek zasad, bo reguły diametralnie się zmieniły. Polscy komandosi zostają rzuceni do straceńczych ataków w pierwszych dniach walk, a specjalna, głęboko utajniona jednostka dywersyjna UW wyrusza w misję, która może zadecydować o losach wojny. Wojny, która skrywa niejedną tajemnicę. Na przykład tę, dlaczego naprawdę musiała wybuchnąć.