Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Marcin Rusnak – Czas ognia, czas krwi – Fragment!

Steampunkowy debiut!

Przed końcem roku nakładem Wydawnictwa Ifryt ukaże się debiutancka książka Marcina Rusnaka, laureata takich konkursów literackich jak Horyzonty Wyobraźni 2009 czy Świetlne Pióro 2011. Czas ognia, czas krwi to nieco steampunkowe fantasy, które zabiera czytelników w alternatywny koniec XIX wieku – niepozbawiony magii czas wojen, rewolucji i technologicznego postępu.

Miłość i magia to dwie siostry. Obie bywają zdradliwe.

Epoka wiktoriańska. Młody czarodziej przybywa do Wiednia, by kontynuować zakazane nauki. Jednak inkwizycja czuwa – miejscowa gildia zostaje zniszczona, a magowie wyjęci spod prawa. Młody adept musi się ukrywać i dowiedzieć, kto ich wsypał. A nie będzie to łatwe – na jego drodze staną: inkwizytorzy, tureckie wojska i magowie, mechaniczna kobieta i wiele innych postaci, które zmienią jego życie. Los sprawi, że będzie musiał odwiedzić wiele zakątków Europy, by poznać prawdę i zmierzyć się ze swym przeznaczeniem. Ale czy podoła wyzwaniu?

Steampunk i magia – nie może być nic lepszego!

Natomiast już teraz na blogu autora, pod adresem http://marcinrusnak.wordpress.com/, można przeczytać premierowe opowiadanie pt. Jean Paul Bonaparte rozgrywające się w w/w świecie. Zapraszamy serdecznie i życzymy miłej lektury!