Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Michael Marcus Thurner – Podróż Turila!

Dzisiaj, 24 lutego miała miejsce premiera powieści science fiction Podróż Turila, autorstwa Michaela Markusa Turnera!

Fragment możecie przeczytać tutaj.

“Również i tobie, przyjacielu, w niedługim czasie narzucona zostanie rola zmuszająca cię do podejmowania decyzji, które mogą unicestwić całe narody.”

Taką przepowiednię usłyszał Turil – kosmiczny grabarz – przed ceremonią pogrzebową na Domiendramie, jednej z planet na jego drodze. Ponieważ los przemówił do niego głosem mało wiarygodnej i przestarzałej SI, Turil nie wziął tych słów na poważnie. Zignorował też inne znaki, mając na usprawiedliwienie fakt, że od pewnego momentu wiele rzeczy wymknęło się spod kontroli i nie bardzo był czas na przejmowanie się przepowiedniami. To musiało skończyć się katastrofą.

 

 

Oto Turil, outsider wśród outsiderów. Dowcipny jak Ijon Tichy, lecz momentami mroczniejszy. Opis jego niezwykłej podróży Gelfarem, inteligentnym statkiem-karawanem, to proza zabawna, przebojowa, odkrywcza. Michael Marcus Thurner dołączył tą nietuzinkową książką do grona pisarzy wybitnych. O tym się będzie mówiło!

 

Miło jest nam poinformować, iż jest to nasz kolejny patronat!

Michael Marcus Thurner (ur. 12.05.1963r. w Wiedniu) Studiował anglistykę, geografię i historię. Pracował w firmie ochroniarskiej i handlu. W 2002 rozpoczął współpracę z Pabel-Moewig, pisząc powieści zeszytowe serii Atlan, a od 2005 roku również serii Perry Rhodana. W wydawnictwie Bastei od 2003 roku regularnie ukazują się jego książki z serii Maddrax. W 2009 roku powstała „Podróż Turila”, jego najlepsza, jak do tej pory, powieść. Mieszka z żoną i dwójką dzieci w Wiedniu.

Tytuł: Podróż Turila
Tytuł oryginału: Turils Reise
Autor: Michael Marcus Thurner
Autor przekładu: Katarzyna Sowa, Michael Sowa
Data wydania: 24 luty 2011 r.
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-7648-635-2
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Cena: 36,00 zł