Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Młot Thora w sprzedaży tuż przed krakowskimi Targami Książki

Najnowsza powieść amerykańskiego pisarza to 2 tom serii „Magnus Chase i bogowie Asgardu”, która przenosi nas do świata mitologii nordyckiej. Młodzi czytelnicy pokochali nowego bohatera niemalże od pierwszych stron. Co najważniejsze podbił on serca zarówno zupełnie nowych czytelników, jak i tych, którzy dorastali zaczytując się w przygodach Percy’ego Jackson’a. Wpływ na to miał bez wątpienia wiek Magnusa, który to nie jest dzieckiem, a poważnym siedemnastolatkiem, co przybliża go do grupy wiekowej wiernych fanów Riordana.

W nowym tomie Magnus wraz z przyjaciółmi staje przed wyzwaniem odnalezienia młota zagubionego przez Thora. Jeśli nie uda im się zrobić tego na czas, światy żywych pozostaną bez ochrony przed inwazją olbrzymów. Rozpocznie się Ragnarök i dziewięć światów stanie w płomieniach. Niestety jedyną osobą, która może wynegocjować zwrot broni, jest najstraszliwszy wróg bogów – Loki. A cena, jakiej za to żąda, jest bardzo wysoka.

Jak potoczą się ich losy? Riordan kolejny raz daje młodym czytelnikom solidną lekcję mitologii, pokazując, że nauka historii i kultury wcale nie musi być nudna.

W ramach promocji „Młota Thora” Wydawnictwo Galeria Książki przygotowała dla osób, którzy zakupią go podczas Targów Książki w Krakowie specjalne niespodzianki. By poczuć przedsmak lektury, można już teraz przeczytać pierwszy rozdział, odwiedzając blog fanów twórczości Ricka Riordana – www.rickriordan.pl

Młot Thora okładka

Źródło: informacja prasowa