Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Monada hieroglificzna Johna Dee w sprzedaży!

Monada hieroglificzna to jedno z najważniejszych dzieł zachodniej tradycji ezoterycznej, skarbnica symboli matematycznych, kabalistycznych, astrologicznych, alchemicznych i magicznych. Napisana w 1564 roku przez Johna Dee, wybitnego naukowca i nadwornego astrologa królowej Elżbiety I, stała się podstawą do dalszych rozważań na temat misternej, ukrytej struktury wszechświata.

Niniejszy, pierwszy polski przekład tego arcydzieła myśli epoki renesansu został wzbogacony rysem historycznym poświęconym barwnemu życiu Johna Dee.

Monada hieroglificzna jest ezoteryczną interpretacją zaprojektowanego przez Johna Dee glifu, przywodzącego na myśl hieroglify egipskie, doskonałego w swojej prostocie i elegancji. […] Traktat napisany w bardzo szybkim tempie kilkunastu dni stanowi rezultat wielu przemyśleń i duchowych doświadczeń. Jest także zapisem procesów mentalnych, nieoczekiwanych iluminacji, ale również wybuchów emocji towarzyszących pisaniu. Wychodząc od najprostszych pojęć geometrycznych, poprzez analizę pierwotnych symboli astrologicznych, numerologicznych i alchemicznych Dee stworzył rodzaj sieci pojęciowej ogarniającej cały wszechświat, w której siła medytującego umysłu scala elementy wiedzy starożytnych, doświadczenia religijne i bezpośrednie poznanie.

– fragment Wprowadzenia Leszka Ptaszyńskiego

Oprawa: twarda
Ilość stron: 110 stron
papier utwardzany kremowy
limitowana edycja 900 egzemplarzy
John Dee – Monas Hieroglyphica
przekład: Łukasz Berezowski
redakcja: Dariusz Misiuna
projekt okładki: Wojciech Benicewicz
skład i łamanie: Joanna John
Wydanie I
ISBN: 978-83-88922-34-3
Wydawnictwo Okultura