Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Najnowszy numer Nowej Fantastyki z konkursem dla fanów Wiedźmina

Jakie ciekawostki zajdziemy w nadchodzącym numerze „Nowej Fantastyki”? Informacje poniżej.

„Nowa Fantastyka” numer 03/2016 przyniesie nam wiele interesujących opowiadań polskich i zagranicznych autorów oraz ambitna publicystyka – artykuły, felietony, recenzje. A ponad to konkurs na opowiadanie ze świata „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego! Szczegóły poniżej.

Maciej Bachorski – „Czas boi się piramid”

Kraj faraonów fascynuje od pokoleń nie tylko naukowców i poszukiwaczy skarbów. Przeszło trzy tysiące lat historii zakopanej w pustynnych piaskach wywarło niebagatelny wpływ na kształt współczesnej cywilizacji, a wciąż owiane tajemnicą kultura i wierzenia na trwałe zadomowiły się w popkulturze, stając się tematem chętnie wykorzystywanym przez twórców, także tych specjalizujących się w fantastyce.

Andrzej Kaczmarczyk – „Pół żartem, pół strasznie”

W zamierzchłych czasach, gdy jaskiniowcy wracali ze zwycięskiej bitwy z dinozaurami pod Grunwaldem, zanim powstały „Igrzyska Śmierci” i „Zmierzch”, a nawet zanim z prasy Gutenberga wyszedł pierwszy egzemplarz „Harry’ego Pottera”, rząd dusz przez lata należał do innej serii książek dla młodzieży – „Gęsiej Skórki” R.L. Stine’a.

Tomasz Miecznikowski – „Duchy mary E. Wilkins Freemnan”

Przekraczanie barier rzeczywistości, niezwykłe przygody detektywów od spraw nadnaturalnych, eksploracje, ekscytacje, kosmos – o tym pisali, tym żyli męscy klasycy opowieści niesamowitych. A o czym pisały panie?

Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz – „Jak być niewidzialnym”

Jedna z pierwszych recept na niewidzialność pochodzi z końca XVII wieku. Składnikami sukcesu miały być: głowa samobójcy, siedem ziaren czarnej fasoli oraz dużo dobrej brandy. Głowę i fasolę należało zakopać w środę przed wschodem słońca, a następnie przez tydzień podlewać brandy, co skutkowałoby pojawieniem się ducha działającego jak nawóz – następnego dnia fasola byłaby wyrośnięta i dojrzała. Wtedy wystarczy przekonać małą dziewczynkę do zebrania strączków; jedno ziarno, włożone w usta, czyniłoby niewidzialnym.

NF 03 2016 okladka

Ponadto w najnowszym numerze „Nowej Fantastyki”:

– konkurs na opowiadanie ze świata „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego
– pierwsza część wywiadu z laureatem Oskara, Zbigniewem Rybczyńskim
– opowiadania m.in. Kena Liu i Elizabeth Bear
– felietony i inne stałe atrakcje.

NF 03 2016 konkurs wiedzmin

Źródło: informacja prasowa