Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowa Fantastyka 04/2016 – zapowiedź numeru

Co czeka wielbicieli fantastyki w kwietniowym numerze magazynu? Wydanie jest dostępne w sprzedaży już od 23 marca, a znajdziecie w nim m.in. artykuł o jubileuszu „Star Treka”, sztuce cosplayu czy zagrożeniach jakie niesie ze sobą Oksydan.

Andrzej Kaczmarczyk – „Dziedzictwo zakazanej planety”:

W tym roku wypada bardzo ważna dla fanów fantastyki naukowej rocznica – 50-lecie „Star Treka”. Nie jest to jedyny tegoroczny jubileusz – pół roku wcześniej wypadają 60. urodziny kultowej, lecz przez szeroką publiczność nieco już zapomnianej, „Zakazanej planety”.

Joanna Wołyńska – „Na tropach cosplayu”

Cosplay (skrót od costume play) – aktywność polegająca na przebieraniu się za konkretną postać z filmu, komiksu bądź gry komputerowej, często związana nie tylko z odwzorowaniem kostiumu, ale też sposobu poruszania się, mimiki czy tonu głosu.

Bartłomiej Urbański – „Tan zabójczy oksydan”

Oksydan, zwany również monotlenkiem diwodoru (ang. „dihydrogen monoxide”, w skrócie DHMO) jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych związków chemicznych na naszej planecie. Zagrożenie związane z tą substancją znane jest naukowcom od bardzo dawna, a jednak nie podejmuje się praktycznie żadnych działań, aby rozwiązać problem.

Ponadto w numerze znajdziecie:
– drugą część wywiadu ze zdobywcą Oskara, Zbigniewem Rybczyńskim;
– opowiadania m.in. Grega Egana i Wojciecha Zembatego;
– wyniki plebiscytu Nagrody Czytelników „NF” 2015;
– nominacje do Nagród „Nowej Fantastyki”;
– felietony, konkursy i inne stałe atrakcje.

NF 04 2016 okladka 1