Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowa Fantastyka 10/2016– zapowiedź numeru

Na wielbicieli fantastyki czekają rozważania dotyczące twórczości Stanisława Lema, zmagania Czarnej Wdowy w obliczu bycia ikoną popkultury oraz trochę historii „Westworld”. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Andrzej Kaczmarczyk
CZY ANDROIDY ŚNIĄ O DISNEYLANDZIE?

Gdyby nie „Westworld”, nie mielibyśmy „Terminatora”, „Parku Jurajskiego”, ani… komputerowych efektów specjalnych. Jeśli więc jedyne, z czym kojarzycie ten tytuł, to nowy serial HBO, najwyższa pora na lekcję historii.

Piotr Piskozub
CZARNA WDOWA. KOBIETA KOCHANA, KOBIETA OKRADANA

Czarna Wdowa to postać, którą kochamy i jednocześnie wciąż okradamy z należnego jej miejsca w panteonie ekranowych heroin i herosów. Przypadek tej bohaterki jest najlepszym dowodem na to, że bycie popkulturową ikoną to ciężki kawałek chleba.

Magdalena Świerczek
LEMOWSKIE PRZEWIDYWANIA A CZASY OBECNE

Wraz ze śmiercią Stanisława Lema skończyła się pewna epoka światowej fantastyki. Był to ostatni moment, kiedy przestrogi mogły wpłynąć na zahamowanie bezrefleksyjnie pożądanego i nakręcanego pędu technologicznego.

Łukasz Wiśniewski
JAK ZDOBYWANO ORIONA

Gdy zasiadamy do gry, koncentrujemy się na zabawie, raczej nie zastanawiając się, czy powstaniu towarzyszyły jakieś burzliwe zawirowania. A nie byłoby najnowszej edycji „Master of Orion”, gdyby nie kilka zbiegów okoliczności i pewni nietuzinkowi ludzie.

Ponadto w numerze:
– opowiadania m.in. N.K. Jemisin i Caitlin Kiernan,
– felietony, konkursy i inne stałe atrakcje.

NF 10 2016 okladka

Źródło: informacja prasowa