Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowa książka Gaimana dla fanów Doktora Who i Amerykańskich bogów

Następnym dziełem literackim Neila Gaimana będzie zbiór krótkich historii w tym takich, które z pewnością spodobają się miłośnikom fantasy i fanom Doktora Who.

Wydanie obu wersji – w twardej okładce i ebooka – zapowiedziane jest na 3. lutego. Książka Trigger Warning: Short Fictions and Disturbances będzie po brzegi wypełniona smaczkami dla fanów Gaimana, włączając w to nowe opowiadanie Black Dog, które dotknie świata znanego z jednej z jego najbardziej popularnych książek, Amerykańskich bogów.

Ponadto, jak już wspomnieliśmy, otrzymamy również nowiutką historię Doktora Who. Gaiman odwiedza jego timey-wimey świat (napisał wcześniej dwa odcinki Doktora Who: The Doctor’s Wife i Nightmare in Silver). Podobno historia została napisana na 50. rocznicę serialu, która miała miejsce w 2013 roku i przypuszczalnie nosi tytuł Nothing O’Clock.

Jeśli W ŻADNYM RAZIE nie możesz doczekać się początku lutego, już za kilka dni ukaże się The Thing About Cassandra – krótkie opowiadanie w formie ebooka. (Niestety, dostępne tylko dla mieszkańców Wysp).

Nie znana jest data premiery w Polsce

trigger