Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowa książka Jakuba Ćwieka

Znamy następcę Kłamcy! A właściwie następców, ponieważ miejsce Lokiego w twórczości Jakuba Ćwieka zajmą… Zagubieni Chłopcy. Jak głosi informacja o zbiorze:

Chłopcy to przepełniona czarnym humorem opowieść o Zaginionych Chłopcach, niegdyś wiernych towarzyszach Piotrusia Pana, którzy teraz przenieśli się do naszego świata i dorośli… ale tylko fizycznie. Bo tak naprawdę nadal są dziećmi, trochę szalonymi, często okrutnymi i skłonnymi do żartów tak z siebie jak i z innych.

Chłopcy ukażą się pod koniec października, nakładem wydawnictwa Sine Qua Non. Wydawca o podjęciu współpracy z pisarzem informuje następująco:

Krakowskie wydawnictwo Sine Qua Non informuje o nawiązaniu współpracy z Jakubem Ćwiekiem, autorem serii Kłamca. W ramach wspólnych działań jeszcze w tym roku ukażą się dwa tytuły tego młodego pisarza. Pierwszy z nich to komiks pt.: Kłamca. Viva l’arte , a drugi to powieść zatytułowana Chłopcy.

Autor tak komentuje nawiązanie współpracy z SQN: …Dziś SQN spełnia me zawodowe marzenie o wydaniu komiksu. Zaraz potem startujemy z nową książką i nowym rozdziałem w mym pisarskim życiu. Póki co, przy coraz większej ilości marzeń, planów i wizji pojawia się haczyk „załatwione”, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Bo tak właśnie jest z pracą, która równocześnie jest twoją pasją – nigdy nie masz dość. Wiedzą o tym w SQN, stąd współpraca z tym wydawcą była dla mnie kwestią czasu… Szczęśliwie niedługiego.

Kłamca: Viva l’arte to samodzielna historia w obrazkach, osadzona w literackim uniwersum stworzonym i opisanym w serii książek Jakuba Ćwieka. Scenariusz komiksu napisał Ćwiek, natomiast od strony graficznej realizacją projektu zajęli się Dawid Pochopień i Grzegorz Nita.

Premierę Viva l’arte zaplanowano przy okazji 23 Międzynarodowego Festiwalu Gier i Komiksu (5 – 7 października) w Łodzi. Wydawca rozpoczął też działania promujące komiks i wraz z portalem Digart.pl przygotował konkurs dla rysowników, którzy mają okazję stworzyć swoje wyobrażenie głównego bohatera Lokiego. Szczegóły na stronie konkursowej.

Drugim elementem współpracy pisarza i wydawnictwa jest powieść. Podczas 16. Targów Książki w Krakowie (25 – 28 października) wydawca i autor zaprezentują najnowszą książkę zatytułowaną Chłopcy.