Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowa powieść Anne Rice – Prince Lestat and the Realms of Atlantis

Gdy Anne Rice porzuciła wampirzą twórczość, która zapewniła jej światową sławę, fani na całym świecie wzdychali z tęsknoty. Zaczęła wówczas pisać powieści o Jezusie, ale z czasem wróciła do paranormalnej tematyki, by w 2014 roku powieścią „Książę Lestat” powrócić do swojej ukochanej i najbardziej znanej postaci. Co ciekawe, można dokładnie prześledzić, jak życie prywatne wpływało na twórczość autorki – „Wywiad z wampirem” powstał, gdy straciła córkę. Serię o wampirach porzuciła, gdy nawróciła się na wiarę katolicką, którą straciła jeszcze jako nastolatka (wpływ na powrót do wiary miały najprawdopodobniej śmierć jej męża oraz przeżycia związane z huraganem Katrina) i powróciła do niej, gdy ponownie rozstała się z kościołem – z powodu homoseksualizmu swojego syna.

Na szczęście okazało się, że „Książę Lestat” nie był jednorazową przygodą, tylko zapoczątkował nową podserię „Kronik wampirzych”. W listopadzie ukaże się jej kontynuacja, „Prince Lestat and the Realms of Atlantis” („Książę Lestat i Królestwo Atlantydy”), w której pradawna moc, niegdyś umożliwiająca istnienie Atlantydy, opęta ciało Lestata i sprawi, że wszystkie wampiry będą musiały się liczyć z jej potęgą.

Powieść jest efektem wieloletniego zainteresowania pisarki legendą Atlantydy. Planowała poświęcić jej osobną powieść, ale najwyraźniej część pomysłów dostosowała do „Kronik wampirzych”.

Źródło: theguardian.com