Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowa powieść Kevina Hearne’a – Plaga Olbrzymów – trafia do księgarń

Do księgarń trafiła „Plaga olbrzymów” Kevina Hearne’a, autora bestsellerowej serii o Żelaznym Druidzie. Plaga olbrzymów to pierwszy tom nowego cyklu – „Siedem kenningów”, w którym Hearne tworzy własną mitologię, pełną zmiennokształtnych bardów, walczących z ogniem olbrzymów i nastolatków rozmawiających z oszałamiającymi stworzeniami. To opowieść o inwazji olbrzymów, z którymi walkę podejmuje wojowniczka Tallyand, stawką w grze jest dla niej życie synów. Z kolei Abhi odkrywa, że włada magiczną mocą, która jest wyjątkowym darem, ale może go również doprowadzić do zguby. Historyk Dervan natomiast zostaje wbrew swojej woli uwikłany w polityczną intrygę, kiedy otrzymuje od władny wyjątkowe zlecenie… Ich losy splatają się w głębokiej, wzruszającej opowieści o zwykłych ludziach, którzy w niezwykłych czasach stają się bohaterami, a ich losy legendą.

„Siedem kenningów” – nowy cykl autora bestsellerowej serii „Kroniki Żelaznego Druida”

Kevin Hearne z serią o Żelaznym Druidzie trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”. W nowym cyklu utalentowany pisarz tworzy własną mitologię, w której nie zabraknie zmiennokształtnych bardów, walczących ogniem olbrzymów i nastolatków rozmawiających z oszałamiającymi stworzeniami.

Wojowniczka Tallynd musi stawić czoło inwazji olbrzymów, które zamierzają wyciąć w pień cały jej kraj. Właśnie rozpoczęła się dla niej gra o najwyższą stawkę: życie synów. Z kolei Abhi, którego rodzina zawsze parała się łowami, marzy o innym życiu i wyrusza na poszukiwanie swego przeznaczenia. Wkrótce okazuje się, że włada magiczną mocą, która może się okazać niezastąpiona w walce z olbrzymami – jeśli wcześniej nie zniszczy jego. Historykowi Dervanowi zaś, któremu marzy się proste, ciche życie, władca zleca spisanie opowieści tajemniczego barda. Uczony zostaje wciągnięty w skomplikowaną polityczną intrygę. Czy teraz na jaw wyjdą i jego najskrytsze sekrety?

Plaga olbrzymow okladka

Źródło: informacja prasowa