Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowe książki z uniwersum Harry’ego Pottera?


Uniwersum Harry’ego Pottera wkrótce się powiększy. Na stronie poświęconej serii pojawił się wpis o tym, że J.K. Rowling szykuje cztery książki związane z popularną serią.

Co więcej, utwory mają ukazać się na rynku jeszcze w tym roku, ale jest jeden kłopot… Wszyscy, którzy liczą, że będzie to kolejna fabularna przygoda mogą się odrobinę rozczarować. Seria e-booków non-fiction zatytułowana „Harry Potter: Podróż przez…” powstała z inspiracji wystawą British Library i towarzyszącej jej książki „Harry Potter: Historia magii”.

Ma składać się z czterech niedługich tekstów, a każdy z nich ma być poświęcony jednemu przedmiotowi lekcji w Hogwartu, dzięki czemu czytelnik będzie mógł dowiedzieć się więcej o folklorze i istocie magii potterowego świata. W e-bookach mają się znaleźć ponadto ilustracje Rohana Daniela Easona, którego rysunki wcześniej zdobiły m.in. książkę „Three Tales” czy karcianą grę „The Hollow Woods: Storytelling Card Game”.

Cała seria opiera się na książce „Harry Potter: Historia magii” i rodzinnym wydaniu, „Harry Potter: Podróż przez historię magii” oraz audiobooku, rozszerzonym o rozmowy z kuratorami wystawy. E-booki mają zaś przenieść wszystkie te wydarzenia i bohaterów do formy przystępniejszej szybkiej lekturze, takiej która spokojnie mogłaby zakończyć się na przykład w trasie pociągiem.

W nich właśnie ma zostać zawarta pigułkowa wiedza na temat początków magii w historii i folklorze, ale będzie tam też miejsce na notatki, a dołączone strony z manuskryptów i piękne szkice z pewnością spodobają się tym, którzy pokochali „Harry’ego Pottera: Historię magii”.

W skład tego zestawu ma wejść „Harry Potter: Podróż przez zaklęcie i obronę przed czarną magię”, „Harry Potter: Podróż przez eliksiry i zielarstwo”, „Harry Potter: Podróż przez wróżby i astronomię” oraz „Harry Potter: Podróż przez opiekę nad fantastycznymi zwierzętami”. Ich premiera ma odbyć się na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy.

Pierwsze z nich pojawią się już 27 czerwca i zostaną udostępnione w przedsprzedaży na Amazon US, Amazon UK, Apple i Kobo. Na razie planowane są cztery wersje językowe: angielska, niemiecka, francuska i włoska.


Źródło: pottermore.com