Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowe szczegóły o The Cursed Child – spektaklu ze świata Harry’ego Pottera!

Przez ostatnie tygodnie J.K. Rowling była zasypywana pytaniami odnośnie sztuki „Harry Potter and the Cursed Child”. Wiele osób było przekonanych, że jest będzie ona prequelem jej największej serii. Okazuje się jednak, że fabuła sztuki skupiać się będzie na synie Harry’ego, Albusie Severusie. A to oznacza, że sztuka będzie sequelem sagi.

Dlaczego jednak postać Albusa Svereusa jest określana mianem „przeklęty”? J.K. Rowling wyjaśnia:

Bycie Harry’m Potterem zawsze było trudne i nie stało się łatwiejsze nawet teraz, gdy Harry pracuje w Ministerstwie Magii, jest mężem i ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.

W czasie gdy Harry zmaga się z własną przeszłością, która nie chce pozostać tam, gdzie powinna, jego najmłodszy syn, Albus, musi stoczyć własną bitwę. Chłopiec boryka się z ciężarem rodzinnego dziedzictwa, którego nigdy nie pragnął.

W miarę jak przeszłość i teraźniejszość zlewają się ze sobą, zarówno ojciec jak i syn odkrywają niewygodną prawdę: czasem ciemność nadchodzi z najmniej oczekiwanych miejsc. – zdradziła pisarka.

Trzeba przyznać, że brzmi to dużo bardziej interesująco niż prequel serii o „Harrym Potterze”, którego wszyscy oczekiwali.

Premiera „Harry Potter and The Cursed Child” zapowiedziana jest na lipiec 2016 roku. Sztuka podzielona zostanie na dwie części, bo zdaniem twórców spektaklu historia jest zbyt epicka, by zmieścić ją w pojedynczym przedstawieniu.