Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowe wydanie Draculi od wydawnictwa Vesper

Podobnie w roku ubiegłym, także i ten Vesper rozpoczyna nie od premiery, a od odświeżenia jednego z tytułów serii Klasycznej Literatury Grozy. W zeszłym roku był to „Frankenstein”, w tym twardą oprawę zyska „Dracula” Brama Stokera.

I również jak w przypadku powieści Mary Shelley, nie zmieniono nic w samym wydaniu: pozostawiono tłumaczenie Magdaleny Moltzan-Małkowskiej oraz ilustracje Andrzeja Masianisa oraz obszerne posłowie Macieja Płazy, zatytułowane „Dracula – nieśmiertelne przekleństwo pożądania”. Klasyka w najlepszym wydaniu, czyli coś do czego wydawnictwo Vesper powoli przyzwyczaja wielbicieli klasycznych powieści grozy.

Ani to więc nowość ani uzupełnienie – jeśli posiadacie Państwo w swojej biblioteczce poprzednie wydanie „Draculi” opatrzone logotypem Vepsera, nie znajdziecie w tym nic nowego, różni się jedynie okładką – ta jest bowiem twarda i ze zmienioną grafiką.

dracula

DRAKULA
[wersja w twardej oprawie z nową oklejką]
Autor: Bram Stoker
Przekład: Magdalena Moltzan-Małkowska
format: 140×205 mm
stron: 428
ISBN 978-83-7731-287-2
Kod EAN 9788377312872
Cena detal. 49,90 zł
Patronat medialny: Bestiariusz, Carpe Noctem, Okolica Strachu, Okiem na Horror

O książce:
Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Draculą, który przymierza się do przyjazdu do Anglii. Na miejscu wychodzi na jaw, że ekscentryczny arystokrata nie jest tym, kim się wydaje być, a jego plany mają krwawy, zbrodniczy wymiar. Życie Jonathana zawisa na włosku. Tymczasem w Anglii Mina niecierpliwie wyczekuje powrotu narzeczonego…

Opublikowana w 1897 roku powieść „Dracula” irlandzkiego pisarza Brama Stokera wstrząsnęła czytelnikami, natychmiast stając się sensacją, a dziś uchodzi za klasykę gatunku grozy, słusznie zaliczaną w poczet stu najwybitniejszych powieści wszech czasów. Ujęta w formę listów, wycinków prasowych i fragmentów dzienników, porusza autentyzmem oraz złożonością i różnorodnością zawartych w niej uczuć i emocji. Mimo upływu lat hrabia Dracula wciąż przeraża…

Bram Stoker (1847-1912) – pisarz irlandzki. Krytyk i impresario teatralny. Agent największego aktora szekspirowskiego swoich czasów, Henry’ego Irvinga. Bywalec londyńskich salonów. Przyjaciel Oscara Wilde’a, Arthura Conan Doyle’a i wielu innych sław ówczesnej Anglii. Racjonalista i scjentysta, pasjonat spirytyzmu i nauk tajemnych.

Opublikował kilkanaście książek. Pisał powieści i opowiadania, głównie fantastyczne i przygodowe, bajki dla dzieci, eseje. Marzył o tym, by być poczytnym pisarzem, ale nie dożył upragnionej sławy. Dziś pamiętany jako autor jednej powieści, największego dzieła swego życia, nad którym pracował siedem lat: „Draculi” (1897). Rozsławione dopiero po jego śmierci przez ekranizacje filmowe, przyniosło mu nieśmiertelność.

Źródło: informacja prasowa