Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowe wydanie Harry’ego Pottera 20 lipca w księgarniach!

Wydawnictwo Media Rodzina szykuje dla fanów czarodzieja nowe wydanie całej serii. Saga pojawi się w okładkach przygotowanych przez Jonny’ego Doodle już za około 2 tygodnie w sprzedaży.

W oczekiwaniu na premierę „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” warto przypomnieć sobie wcześniejsze części cyklu o młodym czarodzieju – teraz jest ku temu znakomita okazja. Już 20 lipca ukaże się bowiem ich nowa edycja z okładkami Jonny’ego Duddle’a. Wszystkie siedem tomów otrzyma zupełnie nowy wygląd. Wydanie będzie się różniło od poprzednich nie tylko okładką, ale i wnętrzem – tekst został przejrzany i poprawiony przez autorkę i tłumacza.

Ponadto, po raz pierwszy na początku każdego tomu pojawi się mapka Hogwartu i okolic, początki rozdziałów ozdobione będą specjalnymi gwiazdkami, a na końcu pierwszego tomu na czytelników czekać będzie coś zupełnie wyjątkowego – “akta personalne” J.K. Rowling, z których można dowiedzieć się między innymi, jakie jest ulubione zwierzę czy bohater literacki autorki.

Premiera wydania jest zaplanowana na 20 lipca. Książki pojawią się w sprzedaży w dwóch wersjach: w twardej i miękkiej oprawie.

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu.
Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi?
Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę – niewidkę. Nigdy by też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldemortem.
Piękna opowieść o przyjaźni i odwadze.

harry potter i czara ognia

 

harry potter i komnata tajemnic

 

harry potter i zakon feniksa

 

HP i kamień filozoficzny

 

hp i książę półkrwi

 

HP i więzień azkabanu

 

hp i insygnia śmierci

Źródło: komunikat Media Rodzina