Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Nowości czytelnicze od MAGa na luty 2018 roku

Wydawnictwo MAG zamieściło na swoich stronach zapowiedź trzech nowości, jakie pojawią się jego nakładem w lutym przyszłego roku. Dwie powieści zostaną wydane w serii Uczta Wyobraźni, a trzecia to drugi tom cyklu „Draconis Memoria” Anthony’ego Ryana.

Na 16 lutego 2018 roku MAG zaplanował dwie premiery z serii „Uczta Wyobraźni”. W księgarniach zagoszczą: „Matka Edenu” od Chrisa Becketta oraz „Czerwony śnieg” Iana R. MacLeoda.

„Matka Edenu” Chris Beckett:

Na dalekiej, pozbawionej słońca planecie, którą jej mieszkańcy nazywają Edenem, wyrosła cywilizacja. Ledwie parę pokoleń temu było ich kilkuset i tulili się do światła i ciepła edeńskich lampodrzew, bojąc się zapuścić dalej w zimny mrok. Teraz ludzkość rozeszła się po całym Edenie i powstały dwa królestwa, oba utrzymujące się dzięki przemocy i zdominowane przez mężczyzn. Oba mają się za prawowitych potomków Geli, kobiety, która przybyła na Eden dawno temu w łodzi pływającej między gwiazdami i stała się matką ich wszystkich. Młoda Gwiazdeczka Strumyk, spotykając przystojnego i potężnego mężczyznę, który przypłynął z drugiej strony Stawu, myśli, że znajdzie pole do popisu dla swojej ambicji i energii. Nie ma jednak pojęcia, że będzie musiała zostać zastępczynią Geli i nosić na palcu jej pierścień, a gdy obejmie tę rolę, jednocześnie pełną władzy i całkiem jej pozbawioną, spróbuje całkowicie odmienić historię Edenu.

matka edenu

Tytuł oryginału: Mother of Eden
ISBN:978-83-7480-902-3
Tłumaczenie:Wojciech Próchniewicz
Oprawa:twarda
Ilość stron:416
Rok wydania:16 lutego 2018
Cena detaliczna:39,00

„Czerwony śnieg” Ian R. MacLeod:

Na pobojowisku po ostatniej wielkiej bitwie Wojny Secesyjnej rozczarowany życiem unionista-lekarz natrafia na obrabiającą trupy dziwną postać i jego życie zmienia się na zawsze…
W Strasburgu, parę lat przed Rewolucją Francuską, konserwator obrazów dostaje zlecenie namalowania cyklu portretów pięknej kobiety w różnych fazach jej życia, choć sama kobieta najwyraźniej się nie starzeje…
W Nowym Jorku z czasów prohibicji młoda marksistka pojawia się nagle wśród elit, w dodatku podszywając się pod osobę, która nigdy nie istniała…
Czerwony śnieg to powieść o miłości i krwi, o ideach i snach, a wszystko wiąże w całość tajemnicze stworzenie wywiedzione z najmroczniejszych przedwiecznych ludzkich mitów, które cudem przetrwało do dzisiejszych czasów, wciąż rośnie i wciąż zabija…

czerwony snieg popr

Tytuł oryginału: Red Snow
ISBN:978-83-7480-901-6
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Oprawa:twarda
Ilość stron:384
Rok wydania:16 lutego 2018
Cena detaliczna:39,00

„Legion Płomienia” Anthony’ego Ryana zadebiutuje w księgarniach 28 lutego 2018 roku:

Legion płomienia to drugi tom cyklu Draconis Memoria, epickiej fantasy o wartkiej, obfitującej w magiczne przygody fabule osnutej wokół okrutnej wojny, w której wykuwają się zręby nowego cesarstwa.
Claydon Torcreek uszedł cało z rojącej się od smoków dżungli, wymknął się wrogim tubylczym plemionom i uniknął zimnego tchnienia zdrady, a mimo to jego kłopoty dopiero się zaczęły.
Legendarny biały smok, którego istnienie do niedawna wkładano między bajki, obudził się z długiego snu powodowany żarliwym pragnieniem spopielenia świata ludzi. Jedno miasto padło już ofiarą jego potężnych legionów, a następne wkrótce pójdą w jego ślady – chyba że Clay zdoła odkryć prastary sekret pogrzebany w lodach dalekiego południa. Aby tego dokonać, będzie musiał po raz kolejny zmierzyć się z niewyobrażalnym zagrożeniem. Różnica jest taka, że tym razem w jego rękach spoczywa los nie tylko ojczystego kraju, lecz całego świata.

legion plomienia

Tytuł oryginału: Legion of Flames
ISBN:978-83-7480-903-0
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec, Wojciech Szypuła
Oprawa:twarda
Ilość stron:720
Rok wydania:28 lutego 2018
Cena detaliczna:49,00

Źródło: Wydawnictwo MAG