Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Ogień i krew. Część 1 – ruszyła przedsprzedaż!

Wydawnictwo Zysk i S-ka oficjalnie ogłosiło początek przedsprzedaży nowej książki George’a R.R. Martina “Ogień i krew. Część 1”. Dla osób, które zdecydują się na zakup już teraz przygotowano niespodziankę: wraz z zamówioną książką do waszych rąk trafią dwa wyjątkowe plakaty! Szczegóły poniżej.

Ruszyła przedsprzedaż powieści George’a R.R. Martina “Ogień i krew. Część 1” – dostawa książek w dniu jej światowej premiery, tj. 20 listopada (część druga “Ognia i krwi ” trafi do sprzedaży już w styczniu 2019 r.). Dlaczego warto złożyć zamówienie już teraz?

W przedsprzedaży wraz z książką otrzymacie dwa wyjątkowe plakaty autorstwa wybitnej polskiej ilustratorki Katarzyny Chmiel-Gugulskiej oraz do wyboru jeden z dwóch autorstwa legendarnego Teda Nasmitha, który stworzył m.in. ilustracje do “Silmarillionu” J.R.R. Tolkiena.
Oficjalny opis 1 tomu “Ognia i krwi”:

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron
Kiedy Westeros rządziły smoki…
Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów…

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?

To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli. Książka zawiera także ponad osiemdziesiąt nowych czarnobiałych ilustracji autorstwa Douga Whetleya.

Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym, czym jest Silmarillion dla Śródziemia.

Przedsprzedaż: https://sklep.zysk.com.pl/ogien-i-krew-cz-1.html

Rok wydania: 2018
Stron: ok. 612
Oprawa: twarda
Format: 140×205
Pakowanie:
Tłumacz: Michał Jakuszewski
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 20 listopad 2018