Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Opowieści z Hogwartu – trzy nowe ebooki od J.K. Rowling

J.K. Rowling wraz z Pottermore zapowiedziała nową serię “Stories of Hogwarts” („Opowieści z Hogwartu”), która będzie zawierać nigdy wcześniej niepublikowane materiały. Historie ukażą się w postaci trzech ebooków – każdy będzie zawierał połączenie materiałów z Pottermore z nowymi opowiadaniami autorstwa J.K. Rowling.

Tytuły ebooków będą brzmiały:

  1. „Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists” („Opowieści z Hogwartu o władzy, polityce i cholernych poltergeistach”)
  2. „Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies” („Opowieści z Hogwartu o heroizmie, trudach i niebezpiecznych hobby”)
  3. „Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide” („Hogwart: Niekompletny i nierzetelny przewodnik”)

Ebooki mają ukazać się 6 września 2016 roku i kosztować 2,99$. Będą dostępne na Amazonie, w sieci Barnes&Noble oraz w sklepie Apple.

A czego możemy spodziewać się w środku?

“Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists” zapewni czytelnikom wgląd w mroczną stronę czarodziejskiego świata, odsłaniając korzenie bezwzględnej profesor Umbrigde, drańskich ministrów magii oraz historię więzienia dla czarodziejów, czyli Azkabanu. Pozwoli także wnikliwiej zapoznać się z pierwszymi latami Horacy’ego Slughorna jako mistrza eliksirów w Hogwarcie i jego znajomości z Tomem Marvolo Riddle’em.

“Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies” skoncentrują się na dwóch z najbardziej odważnych i kultowych bohaterów opowieści o Harrym Potterze – Minervie McGonagall i Remusie Lupinie. J.K. Rowling da nam także wgląd do zasłoniętego kurtynami życia Sybilli Trelawney i po drodze pozwoli natknąć się na lekkomyślnego, kochającego magiczne bestie Silvanusa Kettleburna.

“Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide” z kolei zabierze czytelnika w podróż po Hogwarcie, pozwalając lepiej poznać teren zamku, lepiej zapoznać się ze stałymi mieszkańcami, dowiedzieć się więcej na temat zajęć i odkryć tajemnice budowli.

Hogwart ebooks

Źródło: hypable.com