Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Pillars of Eternity pojawi się na waszych stołach!

Nie jako potrawa, oczywiście, twórcy szykują jednak dla fanów swojej najnowszej produkcji kilka niespodzianek, o których w wywiadzie udzielonym PC Gamer opowiedział prezes Obsidian Entertainment Feargus Urquhart.

Po pierwsze lada moment na kickstarterze wystartuje kolejna zbiórka, tym razem mająca sfinansować grę karcianą opartą o świat, który poznaliśmy (lub wciąż poznajemy) w „Pillars of Eternity”. Za opracowanie zasad odpowiadać będzie Chris Taylor, który jest jednym z autorów „Fallouta”. Jak opisuje ją Urquhart: „Nie planujemy żadnej gry z rodzaju CCG, czy czegoś równie wielkiego. Chodzi raczej o prostą rozgrywkę dla kilku znajomych, którzy usiądą sobie przy stole raz na jakiś czas i pograją dla zabawy. Masz herosów, masz wieś, tego typu rzeczy, wysyłasz bohaterów do podziemi, albo razem ze swoją armią napadasz na innych graczy, masa zabawy.”

W planach jest też stworzenie papierowego systemu RPG, który pozwolił by na granie wspólnie ze znajomymi, ten projekt znajduje się jednak w znacznie mniej zaawansowanych stadium i póki co nie wiemy o nim nic więcej niż to, że powstaje.

W planach jest też duży dodatek do gry (nie DLC na kilka godzin, tylko staroszkolny dodatek na kilkadziesiąt godzin grania), ponadto twórcy chcą rozwijać swoje uniwersum w innych formach – karcianka, RPG, książki, itd.

Czy przedstawiony w „Pillars of Eternity” świat spodobał wam się na tyle, że jesteście zainteresowani jego poznaniem w innych formach?