Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Piotr Górski Reguła Zakonu – Premiera

Wydawnictwo SQN przygotowało nową propozycję dla wielbicieli literatury z gatunku fantasy. To „Reguła Zakonu” autorstwa Piotra Górskiego.

Oficjalny opis powieści, którą znajdziecie m.in. na empik.com:

RZECZYWISTOŚĆ BYWA BARDZIEJ PONURA OD LEGEND
Mija trzeci rok od masakry ludu Hung i nawet ci, którzy współczują pokonanym, osiedlają się w odebranych im podziemnych miastach. Tylko nieliczni wiedzą, że choć wojna się skończyła, stary lud pozostaje strażnikiem powierzonej mu tajemnicy. Właśnie ją chce poznać kierujący się bezwzględną regułą kobiecy zakon Ama.
Prywatny łowca nagród Kestel Netsa bierze w niewolę uciekinierkę z zakonu i prowadzi ją do Argolan, gdzie kobieta ma walczyć na śmierć i życie na Arenie. Choć Alija Low nie sprawia wrażenia niebezpiecznej, o jej okrucieństwie krążą legendy.
Świetnie spleciona, gorzka historia w oryginalnym świecie fantasy, podejmująca z czytelnikiem wyrafinowaną grę.

“Reguła zakonu to powrót do ciemnych, fantastycznych źródeł. Górski rozgrywa znane klisze w sposób brawurowy i oderwany od pierwotnych skojarzeń. Potrafi znienacka przywalić frazą w samo serducho. Wszyscy tu kłamią – świadomie i z premedytacją, nawet gdy okłamują samych siebie.” (Michał Cetnarowski)

“Powieść Górskiego to intrygująca ordynarność z przeplotem obyczajowości wykutej w ogniu walki i zniszczenia, powrót do korzeni oryginalnej polskiej fantastyki w najlepszym wydaniu.” (Jakub Skoczke, Portal Sztukater.pl)

Źródło: informacja prasowa