Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Powieści z serii Assassin’s Creed i Mass Effect: Andromeda już w sprzedaży

Gratka dla wielbicieli dobrej fantastyki i oraz gier z cyklu „Assassin’s Creed” i „Mass Effect”. Na półkach księgarń znajdziecie już powieści „Assassin’s Creed: Heresy. Herezja” oraz „Mass Effect: Andromeda. Nexus Początek”.

„Mass Effect: Andromeda. Nexus początek”, autorstwa K.C. Alexandra oraz Jasona M. Hough, jest oficjalnym prequelem wyczekiwanej gry firmy BioWare, „Mass Effect: Andromeda”.

Nexus to olbrzymia stacja kosmiczna, centrum dowodzenia i zarządzania kolonizacją. Kiedy jego załoga budzi się po trwającym setki lat śnie, odkrywa wszechobecne zniszczenia na statku, do którego zdążają już arki z kolonistami. Cała misja staje pod znakiem zapytania. Sloane Kelly, dyrektor do spraw bezpieczeństwa, musi zmierzyć się z niełatwym zadaniem: zaprowadzić porządek i zidentyfikować zagrożenie. Jeśli nie uda się jej tego dokonać, Inicjatywa Andromeda może zakończyć się fiaskiem.

Oto koloniści wielu ras – turiańskiej, salariańskiej, asari, ludzkiej i innych – stają w obliczu niewyobrażalnych zagrożeń i niezbadanych obszarów kosmosu.

Z fragmentem „Mass Effect: Andromeda. Nexus początek” możecie się zapoznać na ISSUU.

ME NU front 3d okładka

Do księgarń trafiła również nowa powieść osadzona w stworzonym przez firmę Ubisoft świecie „Assassin’s Creed”, której autorką jest doskonale znana fanom serii Christie Golden. Bohater „Assassin’s Creed: Herezja”, Simon Hathaway, to członek Wewnętrznego Sanktuarium Zakonu Templariuszy. Dzięki nowemu modelowi Animusa, maszynie służącej do odczytywania pamięci genetycznej, Simon ma możliwość bezpośredniego doświadczania historii poprzez wspomnienia swojego przodka, Gabriela Laxarta, który walczył ramię w ramię z legendarną Joanną d’Arc.

Simon Hathaway odkrywa fakty, na które nie był przygotowany: dowiaduje się, jak głęboko sięgają źródła konfliktu templariuszy i asasynów, a także jak wiele gotów był zrobić jego przodek dla ukochanej kobiety. Poznając dawne tajemnice, bohater musi zmierzyć się z odpowiedzią na niebezpieczne pytanie: kto tak naprawdę jest heretykiem, a kto prawowiernym wyznawcą?

Wydawnictwo Insignis zaprasza do zapoznania się z fragmentem książki pod tym adresem.

AC herezja 2

Źródło: informacja prasowa