Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Powrót do świata „Mrocznej Wieży”

Bardzo dobra wiadomość dla fanów twórczości Stephena Kinga. Autor na swoje oficjalnej stronie zamieścił list, w którym zapowiada wydanie w 2012 roku nowej książki z uniwersum „Mrocznej Wieży”. Będzie nosiłą tytuł – „Wiatr przez dziurkę od klucza”.

 

Drogi Stały Czytelniku

W pewnym momencie, podczas zamartwiania się nad przygotowanym do druku manuskryptem nowej książki (’11/22/63′, premiera 8 listopada), zacząłem myśleć – i marzyć – ponownie o Świecie Pośrednim. Główna opowieść o Rolandzie i jego ka-tet została opowiedziana, ale zrozumiałem, że znalazła się przynajmniej jedna dziura w paśmie narracji: co stało się z Rolandem, Jakiem, Eddiem, Susannah i Ejem pomiędzy opuszczeniem Szmaragdowego Miasta (koniec ‘Czarnoksiężnika i kryształu’) a momentem gdy powracamy do nich na peryferiach Calla Bryn Sturgis (początek ‘Wilków z Calla’)?

Postanowiłem, że miała miejsce burza. Jedna z tych nagłych i porywistych. Rodzaj tych, na które billy-bumblery jak Ej są szczególnie wrażliwe. Historia po troszeczku zaczęła nabierać kształtów. Zobaczyłem rząd jeźdźców, jednym z nich był stary kompan Rolanda, Jamie deCurry, wynurzających się z chmur piachu rzucanego przez wiatr. Zobaczyłem odciętą głowę wetkniętą na płot. Zobaczyłem moczary pełne niebezpieczeństw i grozy. Zobaczyłem wystarczająco wiele by chcieć zobaczyć resztę. W skrócie, wróciłem by odwiedzić z moimi przyjaciółmi an-tet na chwilę. Rezultatem jest powieść zatytułowana ‘Wiatr przez dziurkę od klucza’. Jest ukończona i sądzę, że ukaże się w przyszłym roku.

Nie powie wam wiele nowego o Rolandzie i jego przyjaciołach, ale jest w niej wiele rzeczy o Świecie Pośrednim o których nikt z nas nie wiedział, zarówno tych z przeszłości jak i teraźniejszości. Powieść jest krótsza od MW 2-7, ale znacznie dłuższa niż pierwszy tom. Możecie go nazwać MW 4,5. Nie zmieni ona niczyjego życia, ale na Boga, dobrze się bawiłem.

Steve King

 

Źródło: http://www.StephenKing.pl