Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Powstanie oficjalna kontynuacja Kubusia Puchatka

Brytyjska filia wydawnictwa Egmont ujawniła nazwiska 4 autorów, którzy przygotują oficjalną kontynuację przygód Kubusia Puchatka. Informacja została podana przy okazji otwarcia wystawy „Royal College of Surgeons in London” w Muzeum Myślistwa w Londynie. Znajduje się w niej eksponat, który zainspirował A.A. Milne do napisania przygód najsłynniejszego misia w historii literatury.

Chodzi o czaszkę niedźwiedzicy Winniepeg, która stanowiła pośrednie natchnienie dla A.A. Milne.

Winniepeg

Przywędrowała ona do Anglii z Kanady, jako maskotka jednego z regimentów, a gdy oddział został wysłany na front, Winniepeg trafiła pod opiekę londyńskiego zoo. Szybko stała się ulubienicą najmłodszych odwiedzających. Wśród nich znajdował się również syn pisarza – Robin Milne, który chętnie odwiedzał niedźwiedzicę i na jej cześć nazwał swojego pluszowego misia imieniem „Winnie”. Tak właśnie przedstawia się geneza Kubusia Puchatka. Po śmierci Winniepeg, jej ciało zostało przekazane Muzeum Dentystycznemu Królewskiego College’u Chirurgów i przetrwało w zbiorach instytucji aż do dziś.

Robin Milne

Natomiast antologia pt. „The Best Bear in All the World” (z ang. „Najlepszy miś na całym świecie”) ukaże się w październiku 2016 roku. Cztery opowiadania powstaną z okazji 90-tej rocznicy pierwszego wydania „Kubusia Puchatka” (1926 r.) i będą hołdem dla A.A. Milne oraz E.H. Sheparda.

Każde z opowiadań zostanie napisane przez innego współczesnego pisarza literatury dziecięcej. Ten niezwykły zaszczyt przypadł: Jeanne Willis, Kate Saunders, Paulowi Brightowi oraz Brianowi Sibley’emu.

Jeanne Willis jest autorką ponad 300 tytułów przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Kate Saunders jest z zawodu dziennikarką i pisarką, a w jej twórczości znajdują się pozycje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych czytelników. Paul Bright natomiast jest wielokrotnie nagradzanym twórcą książek obrazkowych i wierszy dla najmłodszych. Ostatni z czwórki, Brian Sibley ma już na swoim koncie debiut w „pucharkowym” świecie – jest autorem książki „Hejże ha! Niech żyje Miś!”.

Oprawę graficzną „The Best Bear in All the World” przygotuje Mark Burgess, przed którym również stoi nie lada zadanie: odtworzenie stylu rysunkowego Ernesta H. Sheparda.

O twórcach i przygotowaniach do wydania „The Best Bear in All the World”, wypowiedziała się Nicole Pearson, dyrektor kreatywna wydawnictwa Egmont:

„Każdy z tych autorów w swojej opowieści zdołał uchwycić wyjątkowość i ponadczasową magię Stumilowego Lasu. Mamy nadzieję, że te nowe przygody przypomną wiernym fanom, dlaczego pokochali oryginalnego Kubusia Puchatka, a zarazem przybliżą Puchatka zupełnie nowym czytelnikom na całym świecie.”.

Przyszłoroczny zbiór opowiadań będzie już drugą oficjalną kontynuacją przygód Kubusia Puchatka. Sześć lat temu wydano „Powrót do Stumilowego Lasu” (2009 r.) Davida Benedictusa.

Źródło:independent.co.uk  booklips.pl