Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Powstanie nowy papierowy RPG w świecie Wiedźmina!

Studio CD Projekt RED poinformowało oficjalnie, że rozpoczęto prace nad papierową grą RPG osadzoną w świecie Wiedźmina. Projekt jest realizowany we współpracy z firmą R.Talsorian Games, twórcami Cyberpunk 2020. The Witcher Role-Playing Game znajdzie się na stołach w przyszłym roku.

Studio CD Projekt RED – twórcy komputerowej trylogii Wiedźmin – ogłosiło, że pojawi się nowy produkt w marce Wiedźmina. Chodzi tym razem o grę RPG pen ‘n’ paper. „The Witcher: Role-Playing Game” powstanie we współpracy z firmą odpowiedzialną za stworzenie uniwersum „Cyberpunk 2020”. R.Talsorian Games, bo o niej mowa, wykorzysta w „The Witcher: RPG” system zasad Fuzion, znany m.in. z C2020, doskonale znany polskim odbiorcom.

W „The Witcher RPG” fani Wiedźmina znajdą wszystko to, co tak uwielbiają w jego świecie. Gra umożliwi im korzystanie z różnego rodzaju sprzętów, zaklęć, rytuałów i klątw w obronie przed potworami z doskonale znanego bestiariusza. Będą mogli wcielić się w dowolnie wybraną postać – od zaprawionego w walce łowcy potworów do posiadającego mnóstwo koneksji handlowych i politycznych kupieckiego włodarza, a przede wszystkim – zostać również Wiedźminem. Niezaprzeczalnym atutem będzie możliwośc rozegrnia przygody w dowolny sposób.

Na kolejne informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać. Podręcznik do gry ma zostać wydany w 2016 roku, a premiera „The Witcher: Role-Playing Game” zaplanowana jest na połowę 2016 roku.

Należy zaznaczyć w tym miejscu, że Wiedźmin ma już na swoim koncie tradycyjną grę RPG. Wydawnictwo Mag w 2001 roku wydało grę fabularną „Wiedźmin: Gra Wyobraźni”.