Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Premiera czwartego tomu z serii Tajne akta Vespera

Magdalena Kozak, największy wojownik wśród polskich fantastów, wraca do świata Vespera po niemal 10 latach! Jej książki cieszą się ogromną popularnością, a wiadomość o powrocie do świata Vespera została przyjęta przez czytelników z ogromnym entuzjazmem. Już dziś swoją premierę ma najnowsza powieść – „Młody. Tajne akta Vespera”.

Wyjątkowy świat, który stworzyła w cyklu Tajne akta Vespera okrasiła doskonałą znajomością służb specjalnych i uzbrojenia.
Nic w książkach o Vesperze nie jest jednoznaczne, nawet dobro.
Żaden bohater nie jest jednowymiarowy.

Magdalena Kozak, „Młody. Tajne akta Vespera” – premiera 24 maja 2017
OFICJALNA PREMIERA podczas Warsaw Comic Con (1-4 czerwca 2017) http://warsawcomiccon.pl

młody okl1

O książce:

Czasem okazuje się, że osiągnąć szczyt marzeń, to dopiero początek prawdziwych kłopotów.
Od kiedy Vesper został lordem, na jego głowę spadają same problemy.
I nie chodzi tylko o to jak wykarmić i opłacić własny ród. Także droga do współpracy z pozostałymi wampirzymi lordami, o sięgającym setek lat doświadczeniu, nie jest dla młodego ex-nocarza usłana krwistymi różami.
Na szczęście świat sam domaga się rodu Inanitów. Tych, którzy nie są ani dobrzy, ani źli.
Kiedy potrzebę tę odczuje boleśnie cała wampirza społeczność, gdy niepewność, czy najgroźniejsi wrogowie faktycznie czyhają na zewnątrz wampirzych klanów, zatruje pobratymczą krew, karty rozdawać będą Ci, którzy nawet wśród wampirów potrafią stać się mrocznymi cieniami.
I nic już nie będzie takim jak było…

okładki zt ylko w empiku

O autorze:

Magdalena Kozak – Największy wojownik wśród polskich fantastów. Sprawdzony w ogniu walki, na konwentach i nad klawiaturą. Jak na lekarza ratunkowego tudzież zawodowego żołnierza wygląda całkiem niewinnie.
Magda służy obecnie w stopniu porucznika w 2. Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Dwukrotnie uczestniczyła w misji w Afganistanie w ramach VII i XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego; została ranna podczas ostrzału rakietowego. W warunkach cywilnych można ją czasem zauważyć na dyżurze w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub w karetce pogotowia.

Jej debiutem książkowym była powieść „Nocarz” wydana w 2006 roku (w 2009 zespół Closterkeller nagrał piosenkę o tym samym tytule inspirowaną treścią powieści, powstał również bardzo interesujący teledysk), kontynuację tej powieści stanowią kolejne „Renegat” i „Nikt” (wszystkie były nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok). Kolejne powieści to „Fiolet” (2010), „Paskuda” (2012) i „Łzy Diabła” (2015) – ta ostatnia również nominowana do Nagrody im. J. A. Zajdla oraz do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Ponadto Magda jest autorką wielu opowiadań, z których dwa: „Sznurki Przeznaczenia” (2008) oraz „Strasznie mi się podobasz” (2011) również były nominowane do Nagrody im. A. Zajdla.
W 2016 roku „Nocarz”, „Renegat” i „Nikt” zostały wydane na rynku anglojęzycznym jako „Nighter”, „Renegade” i „Nobody”, cykl doczekał się również wydania zbiorczego, zatytułowanego „Vesper”.

Źródło: informacja prasowa