Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Premiera powieści z zupełnie nowej serii z uniwersum Assasin’s Creed!

 

Już dziś do księgarń trafia nowa powieść spod znaku Assasin’sCreed, a zarazem pierwsza część trylogii „Assassin’s Creed: Last Descendants – Ostatni potomkowie”. Opowiada historię Owena, który niespodziewanie dostaje się w sam środek rozgrywek między asasynami a templariuszami.

Odkąd ojciec Owena zmarł w więzieniu, oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił, życie chłopca nie układa się jak trzeba. Z pomocą przychodzi nauczyciel informatyki, udostępniając nastolatkowi Animusa – urządzenie pozwalające przenieść się do wspomnień genetycznych zapisanych we własnym DNA. Podczas symulacji chłopiec odkrywa istnienie Trójzębu Edenu – starożytnego artefaktu, znanego tylko z legend. Odtąd asasyni i templariusze nie cofną się przed niczym, by zdobyć ten bezcenny przedmiot. Żeby wyjść z tego cało, chłopiec musi znaleźć go jako pierwszy.

Oficjalny trailer książki:

Owen wraz z grupą przyjaciół przenosi się do wspomnień zapisanych w ich własnych kodach genetycznych. Trafiają w sam środek nowojorskich protestów przeciw przymusowemu poborowi w 1863 roku, a następnie do imperium Azteków podbijanego przez Hernána Cortésa. Będą musieli się sprawdzić w tych bezwzględnych czasach, a ich doświadczenia z przeszłości wywrą ogromny wpływ na teraźniejszość.

AC LD cover PL front

Źródło: informacja prasowa