Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Przedsprzedaż Harry Potter i Przeklęte Dziecko ruszyła!

Zgodnie komunikatem Media Rodzina, już dziś na stronach polskiego wydawcy „Harry’ego Pottera” – wydawnictwa Media Rodzina, na empik.com oraz w innych dobrych księgarniach można zamówić wydanie książkowe scenariusza spektaklu „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Szczegóły poniżej!

Wydawnictwo opublikuje po polsku edycję książkową scenariusza spektaklu pt. „Harry Potter i Przeklęte Dziecko Część Pierwsza i Druga”, który już 30 lipca wejdzie na deski londyńskiej sceny. Będzie to nowa historia autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego, w adaptacji scenicznej Jacka Thorne’a.

Specjalna edycja scenariusza ukaże się w październiku 2016. Wtedy miłośnicy serii, którzy nie będą mogli obejrzeć londyńskiego spektaklu, otrzymają epicką, ósmą część przygód Harry’ego Pottera w formie książkowej. Jednak już dziś fani mogą zamówić wydanie książkowe scenariusza spektaklu „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” w oprawie twardej lub miękkiej. Premiera książki w polskiej wersji językowej została zaplanowana na 22 października br. i tego też dnia zostaną dostarczone egzemplarze kupione w przedsprzedaży.

Akcja „Przeklętego Dziecka” dzieje się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie serii. Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

harry potter i przeklete dziecko okładka

Fanom nastoletniego czarodzieja na pewno nie trzeba przypominać, że w tym roku czeka nas jeszcze jedno książkowe wydarzenie. Na początku października ukaże się wyczekiwana część „Harry Potter i Komnata Tajemnic” w wersji ilustrowanej. Autorem ilustracji jest Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. Artysta przyznał:

Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii Harry Potter. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling.

Po ubiegłorocznym sukcesie ilustrowanego pierwszego tomu serii wiadomo już, że ten zamiar mu się udał! Jim Kay docelowo zilustruje wszystkie siedem części sagi, a premiery będą odbywać się co roku w październiku.

chamber of secrets illustrated edition

Źródło: komunikat Media Rodzina