Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Przyłącz się, by upamiętnić Terry’ego Pratchetta

W przededniu rocznicy śmierci niezapomnianego autora każdy z fanów może oddać mu hołd, opowiadając w paru słowach, co Świat Dysku dla nas znaczy.

Rok od śmierci Terry’ego Pratchetta pamięć pisarza jest nadal żywa, wraz z jego książkami. Fani nie przestają dyskutować w sieci o tytułach i postaciach ze „Świata Dysku” i nie zapominają o autorze, którego powieści pod humorystyczną warstwą kryją celne obserwacje i ważne życiowe lekcje.

Na poświęconym pisarzowi profilu na Facebooku pojawiła się idea, aby stworzyć wideo wspominające Terry’ego Pratchetta i pokazujące, jak ważną postacią był – i nadal jest – dla swoich czytelników. Każdy, bez względu na to, gdzie akurat jest, może się w nim znaleźć.

Jeśli i do Was trafia taki sposób upamiętniania autora i chcecie być częścią tej inicjatywy – wystarczy nagrać krótki filmik, w którym wystąpicie trzymając kartkę z jednym czy dwoma słowami, podsumowującymi krótko, co dla Was znaczy Terry Pratchett i Świat Dysku, wypowiadając te słowa na głos. Swoje wideo wyślijcie do 18 marca na adres: discworld@penguinrandomhouse.co.uk