Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Rakietowe Szlaki już można zamawiać!

Rakietowe szlaki, planowana przez wydawnictwo Solaris odcinkowa historia science fiction wkracza w ostatni etap produkcji. Już można zamawiać dwa pierwsze tomy, które ukażą się na początku czerwca. Książki właśnie trafiły do składu, od przyszłego tygodnia będą drukowane.
Wybór opowiadań zatwierdzony, ujawnimy go w niedzielę, zgodnie z regulaminem konkursu – przypominamy, że na tych, co odgadną 15 z 19 tytułów, czekają egzemplarze antologii z autografem Lecha Jęczmyka. Szczegóły na www.sedenko.pl

W ostatniej chwili spłynęły licencje na opowiadania Barringtona Bayleya, nieżyjącego już, wyśmienitego brytyjskiego pisarza.

Dwa pierwsze tomy są hołdem dla redaktorskiej i translatorskiej pracy Lecha Jęczmyka, kolejne są zebraną przez Jęczmyka i Wojtka Sedeńkę historią SF. W pierwszych dwóch tomach znajdziecie nowe opowiadania Sturgeona, Bilenkina i Warszawskiego, reszta to przedruki z dawnych antologii, prasy (np. Problemów, Przekroju). Niektóre teksty pochodzą sprzed 40 lat. W kolejnych tomach nowych będzie koło 1/3 tekstów, wiele nagrodzonych i nominowanych do wielkich nagród. Dzięki temu w Polsce ukażą się wreszcie wszystkie najważniejsze teksty science fiction XX wieku.

Ta seria jest przeznaczona nie tylko dla czytelników kochających SF i znających temat; przede wszystkim jest skierowana do nowego pokolenia, które jest dzisiaj pozbawione źródeł fantastycznych, dostępu do korzeni tej literatury. I do czytelników, którzy fantastyki nie znają, a chcieliby po prostu poczytać ciekawe, zajmujące, inteligentne, przewrotne i dowcipne historie. Bo takie w antologiach się znalazły. Kolekcjonerzy będą zaś usatysfakcjonowani tym, że ich ulubione utwory nareszcie zostały zebrane w jednym miejscu, w twardej, szytej oprawie.

Seria ma już własny adres internetowy www.rakietoweszlaki.pl
Strona jest w budowie i cały czas będzie rozbudowana – tu też czekamy głównie na zakończenie konkursu. Na stronie znajdziecie biogramy i zdjęcia autorów, redaktorów, odcinkową historię SF (każdy tom będzie opatrzony takim szkicem) i to historią pełną herezji.
Cena antologii w księgarni wydawnictwa jest w tej chwili bardzo atrakcyjna, 15% poniżej ceny detalicznej.