Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Rozczarowani będą rozwijani w serii komiksowej

Matt Groening od ponad trzydziestu lat faszeruje rynek komiksowy „Simpsonami”. Ale teraz ma plan na nową linię wydawniczą, aby rozwinąć swe pomysły w bardziej przystępny sposób. Podobno nadchodzący komiks zadebiutuje w założonym przez niego wydawnictwie Bapper Books już na San Diego Comic-Conie.

Nowa linia ma opierać się na historiach ze stworzonego przez twórcę świata „Rozczarowanych”, serialu, który zadebiutował w zeszłym roku na platformie Netflix. Na razie nie ma oficjalnej daty wydania, ani informacji o tym kto będzie autorem komiksu – wiadomo natomiast, że będzie on nosić tytuł „Disenchantment: Untold Tales”. Przypuszcza się, że Groening ogłosi więcej szczegółów podczas Comic-Conu. Seria ma być kontynuowana w 2020 roku, a każdy następny tom/zeszyt będzie trafiać do sprzedaży co miesiąc.

Matt motywuje chęć wydania takiej serii tym, że „Rozczarowani” dotykają wielu poważnych tematów, o których warto mówić. To świat pełen życia i śmierci, miłości i seksu, wszystkiego, co jest trudne, ale na co można spojrzeć z dystansem i humorem. Ponadto, serial przełamuje wiele konwencji, występują w nim bohaterowie i wydarzenia, które niekoniecznie pasują do programu telewizyjnego.

Groening był współzałożycielem Bongo Comics, które powstało w 1994 roku, a w ramach swojej działalności publikowało przede wszystkim serie ze świata „Simpsonów” i „Futuramy”. Firma została jednak zamknięta w ubiegłym roku. Sam twórca pisał i ilustrował komiks „Life in Hell” od 1977 do 2012 roku.


Źródło: superherohype.com