Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Sarah J. Maas szykuje nowy cykl

Jedna z najpopularniejszych autorem fantasy na świecie, w rozmowie z Entertaiment Weekly, uchyliła rąbek tajemnicy w sprawie pierwszego tomu z serii „Crescent City” i zaprezentowała jego okładkę.

Otwarcie nowego cyklu Sarah J. Maas ma nastąpić na początku przyszłego roku, a sama książka podobno skierowana jest przede wszystkim dla dorosłego czytelnika.

W „House of Earth and Blood” (w wolnym tłumaczeniu „Dom Ziemi i Krwi”) czytelnicy będą śledzić niejaką Bryce Quinlan, pół-człowieka, pół-elfkę, cieszącą się komfortowym życiem i parającą się czymś na kształt paserstwa, pracując dla handlarzy antykami, dla których sprzedaje m.in. nie do końca legalne magiczne artefakty. Nocą zaś oddaje się urokom towarzystwa i wszelkich przyjemności, które oferuje Lunathion, znane także jako Crescent City. Ale ta sielanka kończy się, gdy brutalne morderstwo wstrząsa miastem i całym światem kobiety.

Dwa lata później Bryce ucieka w wir pracy, od czasu do czasu pozwalając sobie na błogie zapomnienie w nocnych klubach. Z tym, że morderca uderza ponownie, a dziewczyna chcąc nie chcąc zostaje wciągnięta w śledztwo i związana z niesławnym upadłym aniołem, Athalarem, którego mroczna przeszłość daje o sobie znać na każdym kroku. Łowca, osobisty zabójca Archaniołów, ani myśli bratać się z Bryce – nawet pomimo stanowczego rozkazu, aby ją chronić. Ich konflikt wynika bowiem z tego, że ona opowiada się za tym, czemu on niegdyś się sprzeciwił. Poza tym Athalar wyraźnie widzi, że nie w głowie jej rozwiązanie sprawy, bardziej woli się skupić na ciągłym imprezowaniu. Jednak przyjdzie mu zrewidować osąd, gdy okaże się, że Bryce ma znacznie więcej do zaoferowania, niż mogło się początkowo wydawać – i ostatecznie będzie musiał przełamać swoją niechęć i zacząć współpracować, bo tylko tak uda im się rozwikłać tajemnicę morderstw.