Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Smocza straż już w księgarniach

 

Dzisiaj swoją premierę ma długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowego „Baśnioboru”, „Smocza straż” Brandona Mulla.

Po pokonaniu demonów następuje pozorny pokój. Tymczasem król smoków ma dość zamknięcia w azylu, podburza do walki swoich poddanych i chce przejąć władzę nad światem. Najpierw jednak musi zdobyć władzę we własnym więzieniu, w czym konsekwentnie będzie próbować mu przeszkodzić Kendra i Seth. Czy smokom uda się przejąć władzę nad światem?

Bohaterowie bestsellerowej serii Brandona Mulla, Kendra i Seth Sorensonowie, znów będą musieli stawić czoła wyzwaniom i zagrożeniom, by nie dopuścić do panoszenia się zła na świecie. A zagrożenie nadchodzi jak zawsze z najmniej spodziewanej strony. Smoki, którym coraz bardziej nie w smak mieszkanie w azylach, chciałyby odzyskać wolność. Czy im się to uda? Czy nowa era smoków stanie się rzeczywistością? Jaką rolę odegra Smocza Straż? Dołącz do świata Baśnioboru i przekonaj się, jak tym razem poradzi sobie z przeciwnościami rodzeństwo Sorensonów.

„Fani popularnego Baśnioboru Brandona Mulla będą zachwyceni porywającym otwarciem nowej serii, w której występują znajome postacie i wątki. Ta ekscytująca, pełna wrażeń powieść nie tylko zaspokoi oczekiwania dotychczasowych fanów, ale też bez wątpienia szybko zyska nowych.”
(Booklist)

Brandon Mull (ur. 1974) imał się różnych zajęć, był m.in. aktorem komediowym, archiwistą i copywriterem. Baśniobór (2006), jego debiut powieściowy, szybko znalazł się na listach bestsellerów. Trwają prace nad ekranizacją serii liczącej pięć tomów. Nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazały się: Baśniobór (2011), Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi (2011), Baśniobór. Plaga cieni (2012), Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu (2012) i Baśniobór. Klucze do więzienia demonów (2013). Mull jest też autorem książki Pingo, a także serii Wojna cukierkowa oraz Pozaświatowcy. Mieszka w amerykańskim stanie Utah.

Za co kochamy Baśniobór?

Dziś także premiera KSIĘGI WYOBRAŹNI!

Basniobor Ksiega

Ze wstępu do książki:

Drogi Czytelniku,
Droga Czytelniczko,
wkroczenie w świat Baśnioboru wymaga wyjścia poza ramy zwykłego myślenia. Już samo to, że otwierasz tę książkę, oznacza, że masz niezwykły umysł. Teksty i zadania w niej zawarte na pewno będą odwoływać się do twojej wyobraźni, a nawet poszerzać jej horyzonty. Oczywiście znajomość świata Baśnioboru i jego mitycznych i magicznych stworzeń, w tym smoków, będzie ci bardzo pomocna. Pamiętaj: twoja wyobraźnia nie ma granic, podobnie jak nic nie ogranicza twoich wyborów. Lektura książki takiej jak ta daje nieskończenie wiele możliwości.

Daj się ponieść wyobraźni! – Brandon Mull

Źródło: informacja prasowa