Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Spadkobiercy ostrza już w sprzedaży

We wtorek 9 października trafił do księgarń siódmy tom cyklu „Cienie pojętnych” autorstwa Adriana Tchaikovskiego zatytułowany Spadkobiercy ostrza.

Seda, Imperatorowa Os, rusza do ataku, którego celem jest Khanaphes, upadły klejnot starożytnego świata. Jej wojska marzą o kolejnych podbojach, ale Seda pragnie łupów o wiele cenniejszych: prastarych mocy z zamierzchłej przeszłości. Tynisa wciąż ucieka przed demonami własnego umysłu. Od przeszłości nie ma jednak ucieczki. Strata Salmy, śmierć ukochanego i rozsieczonego na jej oczach ojca… Jak znaleźć ukojenie po tych tragediach? Zapomniana i osamotniona wśród Ważców, próbuje podnieść się po kolejnych porażkach.

„Powracając do świata z tak rozbudowaną mitologią i fabułą, zawsze miałem obawy, że zawiedzie mnie pamięć, ale za każdym razem potęga opowieści Tchaikovskiego i stworzonych przez niego bohaterów sprawiają, że w mgnieniu oka wpadam w tą historię bez reszty. Pisałem już o tym, ale powtórzę raz jeszcze: „Cienie Pojętnych” to bezsprzecznie jedna z najlepszych serii epickiej fantasy, jaką obecnie możemy czytać”.

www.lecbookreviews.com

“Spadkobiercy ostrza natychmiast znaleźli się na mojej liście 10 najlepszych książek roku” 

fantasybookcritic.blogspot.com

Polecamy poprzednie tomy cyklu: Imperium Czerni i Złota, Krew modliszki, Klęska ważki, Hołd dla mroku, Morska straż oraz Ścieżka skarabeusza.

Zapraszamy na www.imperiumczeniizlota.pl