Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Spotkanie z Anną Brzezińska w Sopocie

Biblioteka Miejska w Sopocie oraz Agencja Wydawnicza RUNA zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką SF Anną Brzezińską. Urodzona w 1971 roku. Mediewistka. Obok Andrzeja Sapkowskiego jest najpopularniejszym polskim twórcą fantasy. 

Spotkanie odbędzie się w wtorek 21 sierpnia o godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece w Sopocie na ulicy Obrońców Westerplatte 16.

Współwłaścicielka Agencji Wydawniczej RUNA. Zadebiutowała opowiadaniem „A kochał ją, że strach”, które przyniosło jej Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla i stało się zarzewiem gorącej dyskusji o stanie polskiej współczesnej prozy fantastycznej. 

Debiutowała w roku 1998 opowiadaniem A kochał ją, że strach, opublikowanym w „Magii i Mieczu”, za które otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Nagrodę tę otrzymała również za powieść Żmijowa harfa i za opowiadanie Wody głębokie jak niebo. Znana głównie jako autorka cyklu powieści o zbóju Twardokęsku oraz opowiadań o Babuni Jagódce (wydanych w zbiorze Opowieści z Wilżyńskiej Doliny). W kwietniu 2005 ukazał się zbiór opowiadań Wody głębokie jak niebo, zawierający siedem utworów, których akcja rozgrywa się w krainie wzorowanej na renesansowej Italii.W 2010 roku zamykająca sagę o Twardokęsku powieść Letni deszcz. Sztylet została nominowana do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.