Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Spotkanie z Jerzym Wlazło

Miejsce – Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki ul. Elektoralna 12 w Warszawie
Kiedy – 24 marca o godzinie 18.00
Kto organizuje – Stowarzyszenie Radomian w Warszawie
Co – Spotkanie z Jerzym Wlazło, autorem książki KOT SYJONU

W spotkaniu potwierdził swój udział Rafał Wacławik wydawca, właściciel wydawnictwa BULLET BOOKS.

Książkę polecam wielbicielom starych filmów, Philipa Marlowe’a, Simona Templara oraz Kodu Leonarda da Vinci. Jest to opowieść o przeznaczeniu, które można sobie kupić, jeżeli bardzo się w nie wierzy.
Wojciech J. Jabłoński

Czy nawet najgorzej opłacany detektyw powinien podjąć się poszukiwania kota, który nikomu nie zaginął i którego nikt nigdy nie widział?
Jakkolwiek dziwnie to brzmi, przed takim właśnie dylematem staje pewnego dnia Bialas, były policjant, potomek polskich emigrantów na walijskiej wyspie Anglesey.

W tanich barach, wśród dymu cygar i oparów alkoholu, w świat Bialasa wkraczają ludzie z wyższych sfer: tajemnicza i bajecznie bogata hrabina, szwedzki finansista i aferzysta, masoni i członkowie wciąż działających zakonów rycerskich.
W tej książce każdy ma swoją trudną przeszłość, z którą musi się zmierzyć, o ile wystarczy mu odwagi. Nawet ośmioletni chłopiec, którego wychowała ulica nie jest tym, kim się wydaje. Rozwiązanie jednej zagadki stawia kolejne pytania, a każda następna odpowiedź, wbrew woli bohaterów, powoduje, że historia zatacza coraz szersze kręgi, aż po komandorię tajemniczego zakonu Prieuré de Sion, w której snują się zblazowane duchy sprzed wieków.
Co jest jawą, a co tylko wyobraźnią? Kto jest w tym świecie czarnym charakterem, a kto jego alter ego?
Nikt nigdy nie pozna prawdy. Chyba że potrafi wyrwać się z kręgu swoich lęków i fobii. Każdy potrzebuje swojego kota. Nawet gdyby i on okazał się jedną wielką iluzją.
Bialas, wielbiciel cygar i mocnych trunków, ma niezwykłą zdolność komentowania rzeczywistości w sposób ironiczny, niekiedy sarkastyczny, ale nigdy nudny. Daje się lubić już od pierwszej strony tej niezwykłej powieści.

Ten świat pochłania bez reszty, otacza, osacza i zmienia. Aby go poznać, musisz w sobie odnaleźć przewodnika.

Jerzy Wlazło – Ma 44 lata, urodził się w Radomiu, przez wiele lat pracował jako dziennikarz radiowy i prasowy. Od 10 lat mieszka i pracuje w Warszawie. Prywatnie wielbiciel muzyki Elvisa Presleya,The Beatles, Nicka Cave’a, Pavlov’s Dog i tysiąca innych, a także kawy z kardamonem i zbożowej. Jest miłośnikiem kotów, żółwi i Pałacu Kultury.