Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Spotkanie z Krzysztofem Piskorskim

W najbliższą niedzielę (3 kwietnia 2011 r.) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Piskorskim w Empiku Silesia w Katowicach przy ul. Chorzowska 107.

Pisarz będzie promował swoją najnowszą książkę Krawędź czasu, w której prowadzi czytelnika przez XIX wiek i czasy współczesne aż po tajemnicze krainy demiurgów, mieszając kabałę z historią oraz fantastyką naukową.

Krzysztof Piskorski — urodzony w 1982 roku autor z Wrocławia — żeglarz, perkusista, wielbiciel historii oraz literatury. Studiował archeologię, informatykę, pracował m.in. jako dziennikarz komputerowy. Z początku autor scenariuszy i tekstów o grach RPG, debiutował literacko w roku 2004 na łamach wydania specjalnego Nowej Fantastyki. Twórca orientalizującego cyklu Opowieść Piasków, wyróżnianej alternatywnej historii „Zadra”, a także licznych opowiadań publikowanych w antologiach oraz magazynach. W roku 2009 nominowany do nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla. Laureat ESFS Encouragement Award oraz złotego wyróżnienia nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego.