Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

SQN Imaginatio – nowa seria wydawnicza od SQN

Z przyjemnością informujemy, że wydawnictwo SQN szykuje coś specjalnego dla wielbicieli fantastyki. Seria „SQN Imaginatio”, której patronujemy, wkrótce pojawi się na rynku. Zainteresowani? Szczegóły poniżej!

Fantastyka kojarzy się z wolnością, niczym nieskrępowaną przestrzenią wyobraźni, swobodą w budowaniu światów i kreowaniu bohaterów. Potrzebuje miejsca, żeby rozwinąć skrzydła. Dlatego wydawnictwo uznało, że fantastyka wydawana pod szyldem SQN zasługuje na własną markę – osobne miejsce, w którym będziecie mogli się zatrzymać, odpocząć i zanurzyć się w świecie fantastyki. W naszym świecie.

Na pewno znajdziecie u nas coś dla siebie. Z uznaniem patrzymy na dokonania bohaterów w heroic fantasy, chętnie odwiedzamy ponure zakamarki dark fantasy, z przyjemnością obcujemy z urban fantasy, nie boimy się horroru, zawsze jesteśmy pierwsi na pokładzie statku kosmicznego. Z lubością przeglądamy kod programu w cyberpunkowej rzeczywistości, żeby zaraz zanurkować w tajemniczy świat spod znaku maszyny parowej. Nie zamykamy się na literaturę młodzieżową, a miłość w fantastyce traktujemy jako coś zupełnie naturalnego.

Zapraszamy do SQN Imaginatio, w której znajdziecie najlepszą literaturę gatunkową. Pojawiły się także pierwsze zapowiedzi z serii, która zadebiutuje już 13 kwietnia książką „Grimm City. Wilk!” Jakuba Ćwieka.

Ćwiek grimm city

Jakub Ćwiek – „Grimm City. Wilk!” (13 kwietnia)

Miasto Grimm – ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma, napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz.

 

Ken Liu Królowie Dary

Ken Liu – „Królowie Dary”, „Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu” Tom 1 (27 kwietnia)

Oto misterna, wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść przepełniona duchem Orientu, którą pokochał cały fantastyczny świat. Porywająca historia o walce z tyranią, mechanizmach politycznych, braterstwie i rywalizacji zdolnej obrócić wniwecz wszystko, co cenne.

 

dziewczyna 3d

Aneta Jadowska – „Dziewczyna z dzielnicy cudów” (wrzesień 2016)

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – i Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Historia odcisnęła na nich swoje piętno i już nic nie jest takie jak kiedyś. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.

 

SQN zapowiedzi jesień

J. Patrick Black – „Ninth City Burning” (wrzesień 2016)

Przeoczyliśmy ich nadejście.

Całe miasta zniknęły w mgnieniu oka, pozostawiając tylko pył i gruz. Obca rasa przybyła, by zawłaszczyć Ziemię. Przynieśli ze sobą broń, z którą nie mogliśmy się mierzyć. Zdawało się, że nic ich nie powstrzyma. I wtedy dowiedzieliśmy się, że my też możemy korzystać z tej mocy.

Ziemię trawi długa i wyniszczająca wojna. Nikt nie przypuszczał, że pięć wieków walk to zaledwie początek…

Susan Dennard – „Truthwitch” (październik 2016)

Młode wiedźmy Safiya i Iseult mają zwyczaj często wpadać w tarapaty. I przez to teraz muszą opuścić swój dom.

Safi jest bardzo rzadką wiedźmą prawdy, która jest zdolna zdemaskować każde kłamstwo.

Wielu zabiłoby dla jej umiejętności. Dlatego Safi musi pozostać w ukryciu. Inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało.

Ian Tregillis – „The Mechanical” (październik 2016)

Mam na imię Jax. Tak mnie nazwali moi ludzcy panowie. Jestem klakierem – mechanicznym człowiekiem napędzanym mocą alchemii.

Armie złożone z mi podobnych podbiły Europę i uczyniły Mosiężny Tron jedynym supermocarstwem. Jestem wiernym sługą i doskonałą machiną wojenną. Zostałem obdarzony ogromną siłą i nieskończoną wytrzymałością. Jestem posłuszny życzeniom moich panów.

Jestem niewolnikiem.

Ale wkrótce będę wolny.

Ken Liu – „Ściana burz” (jesień 2016)

Cesarz Ragin rządzi Archipelagiem Dary, starając się zapewnić królestwu rozwój i jednocześnie zadośćuczynić żądaniom ludu. Kiedy jednak do wybrzeży Dary dociera inwazja z odległych ziem, w imperium wybucha chaos karmiony przerażeniem. Tym razem cesarz Ragin nie może poprowadzić swoich ludzi przeciwko zagrożeniu. Musi radzić sobie ze zdradą w najbliższym otoczeniu oraz fałszywymi oskarżeniami.

Źródło: SQN Imaginatio