Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Starcraft Diabelski dług – fragment książki

 

„Diabelski dług” z uniwersum doskonale znanej gry „StarCraft” już jest w księgarniach. Poniżej znajdziecie fragment powieści!

„StarCraft: Diabelski dług” to książka, na którą czekali nie tylko fani świata StarCraft. Spod pióra autorki, Christie Golden, wyszły już m.in. powieści wydane pod szyldem „Star Trek”, saga „StarCraft”, trzy tytuły z serii „Star Wars” i kilka oryginalnych utworów fantasy; pisarka jest również namiętnym graczem „World of Warcraft” i stworzyła kilka powieści z tego uniwersum – z pewnością będzie to wystarczająca rekomendacja.

„Diabelski dług” przenosi czytelników do 2494 roku. Jeszcze pięć lat wcześniej Jim Raynor i Tychus Findlay należeli do Niebiańskich Diabłów, elitarnej jednostki marines Konfederacji, słynącej z opanowania i doświadczenia na polu bitwy. Po buncie przeciwko skorumpowanemu dowódcy jednostki obaj mężczyźni dezerterują w obawie, że zostaną niesprawiedliwie skazani i poddani „resocjalizacji”, czyli praniu mózgu. Dziś Raynor i Findlay są wyjęci spod prawa i ścigani przez zawziętego szeryfa. Życie jednak nigdy nie wydawało im się lepsze. Korzystają z wielu okazji, by okraść Konfederację, i co noc przepuszczają swoje „ciężko zarobione” kredyty w barach, lupanarach i salonach gier. Ale przed prawem – jak przed przeszłością – nie można uciec. Wcześniej czy później każdego dopadnie…

 

Diabelski dług okładka

Źródło: informacja prasowa