Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Staszek i straszliwie… pomocna szafa – premiera

To coś więcej niż przygoda. Nowy dom, nowa szkoła i nowi znajomi. Wszystko nowe, oprócz starych… szkolnych problemów. Czy Staszek jest nastoletnim Supermanem? A może zwykłym gimnazjalistą, który potrafi poradzić sobie z każdym problemem?
Trójki klasowe to nowy pomysł polskiego szkolnictwa… Staszek, Karol i Antek podejmują wyzwanie. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie tajemnica, którą skrywa… no właśnie pewna niesforna stara szafa.
Książka, od której nie oderwiesz się nawet na chwilę! To opowieść o przyjaźni i honorze… a wszystko z odrobiną magii!

W ten sposób o najnowszej powieści Tomasza Duszyńskiego pisze wydawnictwo Paperback. A tak o książce dla dzieci, którą objęliśmy patronatem, pisze Rafał Dębski:

Tomasz Duszyński w sposób interesujący, ba! – pasjonujący snuje opowieść, która w żadnym momencie nie nudzi, wciąga, wręcz porywa.

Jest to pozycja, w której także dorosły czytelnik znajdzie coś dla siebie. Choć to pozycja dla młodzieży, autor nie sili się na dydaktyzm i „łopatologię”, konstruuje historię tak, aby czytelnik mógł sam wyciągać wnioski. Jest to bez dwóch zdań lektura godna polecenia.

Kim jest autor? Tomasz Duszyński jest dziennikarzem, pisarzem, a w wolnych chwilach maratończykiem.
Debiutował zbiorem opowiadań Produkt uboczny. Jego opowiadania pojawiły się w antologiach Jeszcze nie zginęła, Epidemie i zarazy, a także w magazynie Science Fiction FiH. Nakładem Paperback ukazał się jego ebook Grzymółka Kownycz. Dziwne losu koleje. W 2011 roku w księgarniach pojawi się zbiór opowiadań Pietia i Witia. Co złego, to nie my!