Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Stephen King wyróżniony Narodowym Medalem Sztuki

Stephena Kinga nikomu przedstawiać nie trzeba. Zdobył rzesze fanów na całym świecie, a teraz, 10 września, zostanie uhonorowany Narodowym Medalem Sztuki przez samego Baracka Obamę.

Narodowy Medal Sztuki to amerykańskie odznaczenie państwowe, które przyznaje się artystom i mecenasom sztuki. Jest to najwyższe odznaczenie nadawane przez rząd USA dla tych, którzy „zasługują na specjalne wyróżnienie ze względu na ich wybitne dokonania w zakresie krzewienia, rozwoju i upowszechnienia sztuki w Stanach Zjednoczonych”. A nie da się ukryć, że King ma na swoim koncie całe mnóstwo bestsellerów i nagród literackich.

„Przez dziesiątki lat, jego twórczość pełna horroru, napięcia, science-fiction oraz fantasy przerażała i zachwycała publiczność na całym świecie” – tak o Kingu wypowiada się niezależna amerykańska agencja rządowa, National Endowment for the Arts.

A jak zareagował sam Stephen King? Tego możemy się dowiedzieć z jego Twittera: „Myślę, że chcą mnie nagrodzić Narodowym Medalem Sztuki. Jestem zaskoczony i wdzięczny.”

zrodlo: the guardian