Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Straż nocna – słuchowisko od BBC

Jeszcze przez 20 dni możecie odsłuchać adaptację radiową powieści „Straż nocna” Terry’ego Pratchetta, przygotowaną przez BBC Radio 4.

Powieść „Straż nocna” wchodzi w skład cyklu Świat Dysku stworzonego przez Terry’ego Pratchetta. Ukazała się w 2002 roku, a polskie wydanie przygotowało wydawnictwo Prószyński i S-ka w 2008 roku. Oficjalny opis powieści poniżej:

Komendant Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork miał wszystko. Ale teraz wrócił do swojej własnej, twardej i ostrej przeszłości, pozbawiony nawet ubrania, które miał na sobie, gdy uderzyła błyskawica.

Życie w przeszłości jest trudne. Śmierć w przeszłości jest niezwykle łatwa. Musi jednak przeżyć, by wykonać swoją robotę. Ma wyśledzić mordercę, nauczyć swoje młodsze ja, jak być dobrym gliną, i zmienić rezultat krwawej rewolucji. Jest też pewien problem: jeśli wygra, straci żonę, straci dziecko, straci przyszłość.

Dyskowa „Opowieść o jednym mieście”, z pełnym zespołem ulicznych urwisów, dam negocjowalnego afektu, rebeliantów, tajnej policji i innych dzieci rewolucji.

Prawda! Sprawiedliwość! Wolność!
I Jajko Na Twardo!

Tym razem BBC Radio 4 przygotowało dla wielbicieli twórczości Pratchetta słuchowisko na jej podstawie. W adaptacji występują Ben Onwukwe i Philip Jackson. Audycję znajdziecie pod tym adresem: bbc.co.uk.