Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Strzygonia nadchodzi!

Dziedzictwo krwi czyli:zebrane opowieści o Nyjanie z Lednicy, chłopaku tylko na pozór zwyczajnym, o Popielu, którego wcale nie zjadły myszy, o okrutnej Balladynie, co siostrę swoją zabiła, o Ulryku von Kostynie, grafie Merseburskim, co wiele złego uczynił, o Bezimiennym upiorze, Żywiach, Żmijach, o płomiennowłosej czarownicy znad jeziora Gopło i jej siostrach Wyklętych; rycerzu Guinemerre, któren duszę Złemu zaprzedał; o miłości, nienawiści, szukaniu i odnajdywaniu, o światów przenikaniu, o tym, co widać i co przed oczyma zakryte, a zdarzyło się, lubo zdarzyć mogło w czasach panowania w zachodnich dziedzinach cesarza Charle’a nazwanego przez potomnych Wielkim.

Strzygonia brzmi jak przekleństwo! Jak obraza bogów!Kościste palce Mory prostowały się i gięły w dziwnym tańcu. Jej trupia głowa zwrócona była w kierunku osady, jednak po chwili odwróciła się, jakby przyzywana wzrokiem dzieciaka. Przez mgnienie kasztanowłosy ujrzał czerwone ogniki w pustych oczodołach. Całą siłą woli zamknął powieki. Jeśli go ujrzała był straconyPoznaj krainę, gdzie Mora sieje śmierć a Czerwonooki Starzec wysysa z ludzi życieBył przybłędą i pośmiewiskiem. Wieczny strach przed bólem i obawa o życie stale mu towarzyszą. Kiedyś to się skończy. Drzemie w nim bowiem niespotykana moc. Ale jeszcze nie dzisiaj. Byle przeżyć do poranka!Nadejdą czasy, gdy ofiara stanie się drapieżcą…

Jestem synem kapłana Barwina z chramu na jeziorze lednickim. Urodziłem się w sobótkową noc, przy dźwiękach burzy, w świetle błyskawic. Tak słyszałem. Nie zostałem kapłanem, nie stałem się tym, kim chciał uczynić mnie Barwin. Czy go zawiodłem? Długo czułem ciężar jego rozczarowania. To on rzucił na mnie klątwę. Przez niego szaleństwo Strzygi stało się moim. Jestem przybłędą, znajdą, wyrzutkiem. Mówią, że szukam śmierci, ale Kostucha zawsze jest o krok. Widzę Białą Panią, jak płynie ponad ziemią i kościstym palcem dotyka tych, których zabiera do swojego królestwa. Widzę to, co przed innymi zakryte, strach i cierpienie, bezcielesne nawie błąkające się w Krainie Mgieł. Słyszę ich głosy. A we mnie jest gniew i krzyk. Strzyga domaga się krwi!

Odrzucony i poniewierany dorastał jako Nyjan – Niedojda, Nyjan – Przybłęda.

Ale to właśnie jego wybrała Strzyga. Z nim związała swój byt upiorzyca ze świata poza wzrokiem i stała się jego Opiekunką. Kiedy Frankowie walczą o tron dla Popiela, a Balladyna morduje i zdradza, gdy intrygi krzyżują plany władców i trwa bezlitosne zmaganie o władzę nad rzędami dusz, Nyjan staje oko w oko ze stworzeniami z Krainy Mgieł. 

Walka zmieni go w Strzygonię. Tak będą nazywali go ci, którzy zobaczą jak zabija. Z bezbronnego chłopca zmieni się w mężczyznę.Czy jednak zwycięży Advariego, przybysza z Nibelheimu, który karmi się nawiami swoich ofiar? Czy ocali Płonkę-Żywię przed czarami wiedźmy Goplany?

Czy ulegnie pokusie i zostanie sługą Bezimiennego?A może odnajdzie w sobie siłę, by zmienić przeznaczenie, by samemu utkać krajkę swego losu.

Strzygonia nadchodzi!

Wydawca: Fabryka Słów
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 656
EAN: 9788375747041
Data wydania: 21-09-2012
Kategorie: fantastyka > fantasy