Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Świat Stranger Things rozszerzy się o książki

Serial „Stranger Things”, który stworzyli bracia Duffer, podbił serca widzów na całym świecie, ożywiając sentymentalną nutkę tęsknoty za popkulturą lat 80. ubiegłego wieku. Gdy my niecierpliwie wyglądamy premiery sezonu trzeciego (premiera w 2019 roku), to twórcy przygotowali dla nas kolejną niespodziankę: do Hawkins powrócimy nieco wcześniej! A wszystko to, dzięki powieściom ze świata „Stranger Things”!

Radosną wieścią w zeszłym tygodniu podzieliło się wydawnictwo Del Rey Books będące zajmującym się fantastyką imprintem Penguin Random House. W ich stajni znajduje się sporo głośnych nazwisk z Terrym Brooksem na czele – zaraz po stworzeniu imprintu wydali jego debiutancki Miecz Shannary, który otworzył mu wrota do międzynarodowego sukcesu. Wydawnictwo znane jest również z książkowych adaptacji filmów, seriali i gier. Mają na swoim koncie publikacje związane z grami Halo czy God of War, filmami o Batmanie Nolana i Spider-Manie czy franczyzą Gwiezdnych Wojen.

Jesienią do tej puli dojdą dwie książki z logo Stranger Things. Żadna z nich nie będzie jednak powieścią – na tę będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać. Wpierw dostaniemy towarzyszącą serialowi publikację z wejrzeniem za kulisy produkcji. Stranger Things: World Turned Upside Down: The Official Behind-The-Scenes Companion opowie o wszystkim tym, czego widzowie na małym ekranie nie widzieli, a co jest istotne. Prawdopodobnie część treści pokryje się z informacjami zawartymi w specjalnym odcinku Beyond Stranger Things. Nadal będzie to jednak gratka dla żądnych wiedzy fanów. Zwłaszcza, że publikację mają zdobić liczne fotografie i grafiki koncepcyjne. Autorką książki jest Gina McIntyre, a widzów może ucieszyć dodatkowo przedmowa napisana przez Matta i Rossa Dufferów. Premiera 15 listopada 2018 roku.

Drugim jesiennym tytułem Stranger Things będzie książka skierowana do młodszego czytelnika. Nie znamy jeszcze ani tytułu, ani autora. Portal „Deadline” dotarł do informacji, że będzie to prezentówka, która dostarczy mrowie porad, mądrości i ostrzeżeń płynących ze świata Stranger Things.

Na 2019 rok zaplanowana została natomiast pełnoprawna powieść, w której poznamy historię matki Eleven oraz początki eksperymentów kontrowersyjnego programu MKUltra. Autorką nienazwanego jeszcze prequela Stranger Things będzie Gwenda Bond, która znana jest najbardziej z trylogii YA o przygodach nastoletniej Lois Lane, stawiającej pierwsze kroki w branży dziennikarskiej w Metropolis oraz seria Cirque American o postaciach poświęcających życie współczesnemu cyrkowi. Powieść ze świata Stranger Things ma być skierowana do dorosłego czytelnika.

Według zapowiedzi współpraca wydawcy i Netfliksa nie zakończy się na tych trzech tytułach. W 2019 roku ujawnione zostaną dalsze plany rozwoju książkowego uniwersum Stranger Things. Jak na razie nie ma informacji, czy któreś polskie wydawnictwo skusi się na ten łakomy kąsek.

Przygotował Oskar Grzelak
Źródło: niestatystyczny.pl